Ana SayfaHaberlerSu İdil'den "Ses ver Çocukluğum"

Su İdil’den “Ses ver Çocukluğum”

Sakin ve dingin sesiyle Türkçe caz müziğinin yeni seslerinden olan Su İdil yeni single’ını Pb Music etiketiyle yayınladı.

Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden derece ile mezun olan Su İdil profesyonel müzik hayatına onbeş yaşındayken katıldığı Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda burs kazandığı Polonya Pulawy Summer Workshop ile başladı.

O tarihten itibaren Türkiye’deki pek çok şehirde, çok değerli müzisyenlerle kulüp, festival konserlerinde yer aldı. Ardından 2015 yılında yeniden Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’na katıldı. Bu kez oy birliği ile birinci seçilerek pek çok özel ödülün yanında Letonya Riga Jazz Stage’de Türkiye’yi temsil etme ödülünü aldı.

su idil 2

2017 yılında İtalya Roma’da Barry Harris’in caz workshop’ına katıldı. Aynı yıllarda Onur Aymergen’in besteleri üzerine söz yazmaya başladı ve sonrasında piyanoda Çağrı Sertel (aranjör, müzik direktörü, prodüktör), gitarda Onur Aymergen (kompozitör), basta Ozan Musluoğlu (prodüktör), davulda ise Mehmet İkiz’in yer aldığı bir albüm kaydettiler. 2019 yılında ilk single’ı “Yalnız Adam”ı yayınlayan Su İdil, ilk albümü “Anlat Bana”yı 2020 yılında yayınlamayı planlıyor.

Şarkıyı Spotify’da dinleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR