Ana SayfaalternatifSu Sonia'dan ilk single heyecanı: "VAAT"

Su Sonia’dan ilk single heyecanı: “VAAT”

“Soramazsın” programındaki sunuculuğu ile tanıdığımız Su Sonia Herring, ilk şarkısı “VAAT”i Universal Music Türkiye etiketiyle yayınladı.

“Soramazsın” programındaki sunuculuğuyla tandığımız Su Sonia Herring, ilk şarkısı “Vaat”ı yayınladı. Su Sonia, prodüktör ekibiyle beraber trap, soul, RnB ve hip-hop tınıları taşıyan eserler üzerinde çalışıyor. “VAAT”,  dinamik altyapısı, Su Sonia ve Bugy imzası taşıyan sözleriyle de ilgi göreceğe benziyor.

“VAAT” için çekilen video klip de şarkıyla eş zamanlı olarak paylaşıldı. Su Sonia’yı Magna Mater (Tanrıların Anası) Kibele ile Kibele’nin belki rüyası belki de zihninin yaratımı olan toprak kadına dönüştüren klipte, Anadolu’nun mitolojik motiflerine apokaliptik bir hikaye kurgusu eşlik ediyor.

Stilist Mert Yemenicioğlu’nun bu toprakların ve insanlığın en eski tanrıçalarından dokuz memeli Kibele’ye farklı bir görünüm kazandırdığı, bir sanat filmi özeniyle çekilen videodaki koreografiler ise Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu (MDT) dansçısı ve koreograf Huri Murphy’e ait.

Arthur İstanbul, Gogo Project ve yönetmen Ayşegül Erbek’in video prodüksiyonu ve kreatif bakış açılarındaki katkılarıyla çekilen Su Sonia’nın ilk video klibi “VAAT” yayında.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR