Ana SayfaMüzikSuç dosyası kabarık ünlü müzisyenler

Suç dosyası kabarık ünlü müzisyenler

Müziklerine, kendilerine, sahnelerine bayıldığımız birçok ünlü müzisyenler zamanında bilerek ya da bilmeyerek; isteyerek ya da istemeyerek birtakım suçlara karıştılar ve yolları kısa da olsa hapisten geçti. 

İpek ATCAN / [email protected]

Okuduğum ve izlediğim birçok biyografide o kadar çok alınan cezalara ve davalara denk geldim ki, biraz araştırmaktan kendimi alamadım. Herkesi yazacak olsam en az 60-70 kişiyi yazmam gerekir. Öyle derya deniz bir konu ama gelin, ünlüler dünyasında -çeşitli- suçlulara karışmış 8 isme beraber bakalım.

Lauryn Hill

Pek sevdiğimiz R&B ve soul sanatçısı Lauryn Hill, 2005-2006 ve 2007 yıllarında ödemediği vergilerden dolayı 2013 yılında yasalara takılıyor ve 1.8 milyon dolarlık vergi için 3 aylık hapis cezasına çarptırılıyor. Ardından ise 3 ay ev hapsi ve 1 yıl da denetimli serbestliğe maruz kalıyor. Neyse ki cezasını açık hapishanede  alıyor.

lauryn hill

Jim Morrison

27 yıllık bir hayata ne kadar suç sığdırılabilirse o kadar suç sığdıran bir isim Jim Morrison. Sarhoşluktan ve toplum içinde uygunsuz davranışlardan tutuklanan Morrison, 1969 yılında Miami’deki bir konseri sırasında pantolonunu indirmesinden ötürü bir yıldan fazla süren bir davanın ardından altı ay hapis cezasına çarptırılıyor. Fakat 50 bin dolarlık kefaletle serbest kalıyor. 2010 yılında, olaydan tam 41 yıl sonra, 1971’de ölmüş olmasına rağmen Florida eyaleti tarafından resmi bir af veriliyor. Biraz geç mi ne?!

Jim Morrison Mugshot

Sid Vicious

Kesinlikle en acıklı vakalardan bir tanesi bu. Uyuşturucu problemi ile tanınan Sex Pistols‘ın solisti Sid Vicious, kız arkadaşı Nancy‘nin ölümünden sorumlu bulunuyor. Kendi otel odalarında karnından bıçaklanmış şekilde ölü bulunan Nancy için Sid, suçunu kabul ediyor ama amacının öldürmek olmadığını da belirtiyor. Bunun üzerine 59 gününü hapishanede geçiriyor ve çıktığı günün ertesi günü yüksek doz uyuşturucudan hayatını kaybediyor.

sid vicious

Ozzy Osbourne

Son derece fantastik ve hiç beklenmedik bir suç ile karşınızdayız. 17 yaşındayken bir mağazadan kıyafet çalarken yakalanan Ozzy Osbourne tam 6 hafta hapiste yatıyor.

Suç dosyası kabarık ünlü müzisyenler

Chuck Berry

2017’de 90 yaşında hayatını kaybeden Chuck Berry zamanında askeri hapishanede de zaman geçiriyor ama bahsedeceğimiz suç başka. 14 yaşındaki Meksikalı bir kızı yanında çalışmak üzere sınırdan Amerika’ya sokan Berry bu sebeple 5 yıllık hapis cezasına çarptırılıyor. Ve 20 ay kadar hapishanede kalıyor.

3000.jpg

Paul McCartney

Tokyo havalimanında çantasında uyuşturucu ile yakalanan Paul McCartney 7 yıl gibi bir ceza ile karşı karşıya kalıyor. Ama birçok kişinin devreye girmesi ile 10 günlük hapis macerasından sonra serbest bırakılıyor.

paul mccartney

Axl Rose

1992’de Guns N’ Roses solisti Axl Rose, Missouri’deki bir isyanı kışkırtmaktan tutuklanıyor. Rose, seyircilerden birinin fotoğraf çekmesine sinirleniyor ve güvenlik kamerayı geri alamayınca seyircilerin arasına atlayıp kamerayı kendisi alıyor. Ardından da hem güvenliğe hem de seyircilere vuruyor. Sahneye döndüğünde ise mikrofonu yere atıp sahneyi terk ediyor. Neyse ki bu tutukluluk hali uzun sürmüyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Placebo konserinden Brian Molko geldi de aklıma… İyi sahneden inip birilerine zarar vermedi 🙂

Axl Rose

Lindsay Lohan

Şu an kendisinin ismini yazarken “Sahi, böyle biri vardı!” dedim. Şu an kim bilir neler yapıyor ancak 2011 yılında bir mağazadan takı çalarken yakalandığı için 2 ay hapis cezasına çarptırılıyor. Bu ceza 35 günlük ev hapsine çevriliyor.

lindsay

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR