Ana SayfarapSulucrew'dan "Para Lazım" yayınlandı

Sulucrew’dan “Para Lazım” yayınlandı

Sulukule’de doğup büyüyen 6 rap sanatçısından oluşan Sulucrew “Para Lazım” ile dinleyiciyle buluştu.

İzzy, Spiker, Emre Önceğiz, Feym, Shorty, Lil Zen tarafından 2020 yılında kurulan Sulucrew, 2016’da İzzy, Spiker ve Emre Önceğiz tarafından kurulan Teşkilat-ı İsyan grubu dahilinde, Shorty, Feym ve Lil Zen üçlüsünün katılımıyla bugünku kadrosuna ulaştı.

Altı arkadaş, Funda Oral ve Sulukule Platformu desteğiyle, 2010 yılında Sulukule Çocuk Sanat Atölyesi’nde hip hop kültürü ile tanıştı. Sulukule’de hip hop fitilini ateşleyen Asil, Sulucrew ekibinin oluşmasına önayak oldu.

Sulucrew, sınıfsal ayrıcalıkları, taraflı zihniyeti, modern köleliği ve ayrımcılığı kendi mizansenleri ve müziği ile hedef alıyor. Sesini daha çok insana duyurmayı ve ön yargıları değiştirmeyi hedefliyor.

Sulucrew yaşadıkları semt, ekonomik kriz, yüzde yüze dayanan zamlar ve pek değişmeyen asgari ücretten dem vurarak, ilk teklisinde “Para Lazım” diyor.

Çekimleri Sulukule’de tamamlanan “Para Lazım” klibinde kendi hayatlarından kesitler gösteren ekip, toplumun dar gelirli insanlarını ve kenar mahallelerinde yaşayan gençleri temsil etmeye çalışıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR