Ana SayfaMüzikSürpriz ünlülerin konuk olduğu müzik videoları 

Sürpriz ünlülerin konuk olduğu müzik videoları 

Şarkılarında düet yapmış isimleri ekranda birlikte görmeye alışık olsak da ilişkileri, şarkıdaki referansları, o dönemki popülerlikleri sebebiyle veya tamamen rastgele bazı ünlüleri müzik videolarında görmek sürpriz olabiliyor. Bazen ortaya çok güzel işler çıkıyor, bazen de bu seçimlerin nedenini sorguluyoruz… Gelin, bu sürpriz işbirliklerinden bazılarını hatırlayalım. 

Merve ÖZDOLAP

DJ Khaled & Drake – POPSTAR 

Konuk: Justin Bieber

2020’de yayımlanan şarkının sözlerinde Justin Bieber ve menajeri Scooter Braun, Ariana Grande, Selena Gomez, Kevin Costner, Whitney Houston gibi isimler geçiyor. İsmi ‘Popstar’ olan ve “Bieber suratına sahip olmadan genelde işler bu kadar büyümez” cümlesini barındıran şarkının klibinde Justin Bieber’ı görmekse güzel bir sürpriz oluyor. 🙂 Sekiz dakikalık video, Khaled’in Drake’e artık bu şarkıya bir klip çekmek istediğini söylediği görüntülü mesajlarla başlıyor ve Drake ısrarlardan bunalmış bir halde, yardım istemek için birini arayacağını söylüyor. Müzik girdiğinde Justin Bieber’ı büyük bir ev partisi sonrasında kadınlarla çevrili bir yatakta uyanırken görüyoruz ve uyandığında parti kaldığı yerden devam ediyor. Sürpriz sonlu klipte Scotter Braun, Hailey Bieber ve Justin’le Hailey’nin köpeği Oscar da yer alıyor. Finalinde kamera arkası görüntüleri bulunan klibin dikkat çekici yanlarından biri de kostüm seçimleri. Özellikle Justin’in giydiği Versace imzalı yeşil takım şahane görünüyor. 

The Weeknd – In the Night 

Konuk: Bella Hadid

The Weeknd’in 2015 yılında yayımladığı, neredeyse her şarkısı hit olan albümü “Beauty Behind the Madness”ın dördüncü teklisi ‘In the Night’ın klibi albümün isminin hakkını verir cinsten ve Weeknd’in zihniyle doğru orantılı biçimde ilginç, karanlık ve kaotik. Küçükken istismara uğramış bir kadının hikayesini anlatan şarkının video klibi, dansçı kızların olduğu bir gece kulübünde geçiyor. Weeknd’in o dönemki sevgilisi Bella Hadid’i de bu dansçı kızlardan biri olarak izliyoruz. Asyalı bir mafyanın gözetimi altındaki kızlar bu klüpten bir katliam yaparak kurtuluyorlar ve sonunda Bella, Weeknd’i de mafya üyelerinden birinin elinden kurtarıyor. BRTHR’ın yönettiği klip sinematografisiyle ön plana çıkıyor. Özellikle finalde Bella Hadid’in havada asılı kaldığı kare, en az kendisi kadar büyüleyici. 

Carly Rae Jepsen – I Really Like You 

Konuk: Tom Hanks

Uluslar arası olarak yayınladığı ilk albümünden ‘Call Me Maybe’ şarkısıyla başarılı bir çıkış yapan Jepsen, ‘I Really Like You’nun klibinde kendisi yerine sürpriz bir ünlü erkeğin yer alarak şarkıyı söyleyip dans etmesinin komik olacağını düşünmüş ve bu fikrinden menajeri Scooter Braun’a bahsetmiş. Bir akşam yemeğinde bu rol için teklif alan Tom Hanks de fikri beğenip kabul etmiş ve ortaya bu eğlenceli video klip çıkmış. Klibin sonunda dans ettikleri sahnede Justin Bieber’ı da görüyoruz. Şarkının, Justin Bieber’ın Youtube kanalında içinde Ariana Grande, Kendall Jenner ve NSYNC grubundan tanıdığımız Lance Bass’in de olduğu, evde ve sahne arkasında çekilmiş bir videosu da var. Scooter Braun şarkının reklamını yapmak için tüm tuşlara basmış diyebiliriz. 🙂 

Eminem & Rihanna – Love the Way You Lie 

Konuklar: Megan Fox & Dominic Monaghan

İstismar içeren bir ilişkiyi anlatan şarkı, 2010 yılında çıktığında bir taraftan çok sevilmiş, bir taraftan da istismarı özendirebileceği söylenerek eleştirilmişti. Şarkının video klibinde rol alan, “The Lord of the Rings”, “Lost” gibi yapımlardan tanıdığımız Dominic Monaghan ise tam olarak bunu yapmamak için özellikle uğraştıklarını söylemişti. Daha önce Eminem’in ‘Without Me’ klibiyle Grammy kazanan Joseph Khan’ın yönettiği videoda Megan Fox ve Dominic Monaghan’ı istismar döngüsü içinde bir ilişkideki çift olarak izliyoruz. Ve bence video bu döngünün korkunçluğunu gerçekçi bir biçimde gösteriyor. 

Rolling Stones – Ride ‘Em on Down 

Konuk: Kristen Stewart

Rolling Stones’un cover şarkılardan oluşan albümü “Blue & Lonesome”ın ilk teklisi olan şarkının klibinde Kristen Stewart’ı mavi konseptiyle izliyoruz. Şarkının ruhunu yansıtan video klipte Kristen mavi Mustang’inde mavi lolipopuyla şarkıyı söylüyor, benzinlikte dans ediyor, köprü altında drift yapıyor ve hepsini görsel bir şölen haline getirmeyi başarıyor. Albüm Londra’da üç günde kaydedilirken, klip Los Angeles’ta iki günde çekilmiş. 

Ariana Grande – Thank U, Next 

Konuk: Kris Jenner

Ariana’nın 2018’de, Pete Davidson’dan ayrıldıktan hemen sonra çıkardığı şarkının klibi, 2000’lerin sevilen filmlerinden “Mean Girls”, “Bring It On”, “13 Going 30” ve “Legally Blonde”un en ikonik sahnelerinden referanslarla dolu. Hatta videoda bu filmlerden oyuncuları da görüyoruz. Klip “Mean Girls”teki Regina George karakteri hakkında okul arkadaşlarının tek tek konuştuğu sahnenin Ariana’ya uyarlanmış versiyonuyla başlıyor. “Bring It On”dan ponpon kızların atışması ve diş fırçalama sahnesi, “13 Going 30”den oyuncak bebek evi sahnesi, “Legally Blonde”dan Porsche sahnesinin uyarlamaları da art arda geliyor. Klibin sürpriz konuğu ise gerçek hayattaki personasına uygun olarak  seçilmiş rolüyle Ariana’nın annesini canlandıran Kris Jenner oluyor. 

Justin Timberlake – What Goes Around… Comes Around 

Konuk: Scarlett Johansson

Justin Timberlake’in ikinci solo albümü “FutureSex/LoveSounds”ta yer alan ve aldatılmanın yarattığı kalp kırıklığını anlatan şarkının kısa film tadındaki video klibi de bu hikayeyi destekliyor. Scarlett Johansson’ın Justin’in sevgilisini canlandırdığı klipte bir aşk üçgeni anlatılıyor. Bu üçlünün ilişki dinamiğini ve Justin’i en yakın arkadaşıyla aldatan Scarlett’in trajik sonuna giden yolculuğunu izliyoruz. Klibin, “Butterfield 8” filmindeki ünlü kaza sahnesinden esinlenerek çekilen finali de hafızalarımızda silinmemek üzere yerini alıyor. 

Britney Spears – (You Drive Me) Crazy 

Konuk: Melissa Joan Hart 

Kapanışı bu video kliple yapmak istedim çünkü bu klip 11 yaşındaki halim için güzel bir sürpriz olmuştu. “Sabrina the Teenage Witch” izleyip, Britney Spears danslarını yapmaya çalışarak geçirdiğimiz günlerde ikisini hem dizinin bir bölümünde hem de bu klipte birlikte gördüğümdeki heyecanımı hatırlıyorum. 🙂 Britney’nin bir garson olarak başladığı klip, üstünü değiştirip hazırlanması ve sonra dansçılarıyla birlikte dans etmesiyle devam ediyor. Melissa Joan Hart’ı Adrian Grenier’la beraber sipariş alırken, servis yaparken, DJ setinin başında görüyoruz. Britney’nin başından geçenleri bilerek bu klibi şimdi izlemek biraz hüzün yaratsa da günün sonunda pop müzik tarihine damgasını vuran bir kadın olduğu gerçeğini kimsenin değiştiremeyeceğini de biliyoruz. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR