Ana SayfaalternatifTaha Gürbüz FİL EP'sini yayınladı

Taha Gürbüz FİL EP’sini yayınladı

Taha Gürbüz’ün içinde “Hasbelkader” ve “Kukumav Kuşları”nın da yer aldığı dört şarkılık EP’si FİL yayınlandı.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, yüksek ve orta tempolu şarkıların bir arada bulunduğu EP’sine adını veren şarkısı “FİL” için hazırladığı söz videosunu (lyric video) da aynı gün yayınladı.

Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de Taha Gürbüz’ün sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait dört şarkı bulunuyor. Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiği, bir diğeri ise yaklaşık 10 yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı.

FİL isimli EP’de synth sesler ile funk gitarların yer aldığı, Taha Gürbüz’ün kontrbas çaldığı, yüksek tempolu şarkısı “FİL” ve bir ayrılığın ardından kendini hatalarıyla yüzleşen bir adamın duygularını konu alan “Masal Oldum” şarkısı da bulunuyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında raflarda yerini alan ilk solo albümü Manyak’ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkıların tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. FİL’de yer alan dört şarkının mix ve mastering’i Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat imzalı.Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı EP’nin tanıtım fotoğraflarını ise Kemal Şirin çekti.

TAHA GURBUZ BANNER

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR