Ana SayfaHaberlerTamar Records Label Night 18 Mayıs'ta Babylon'da

Tamar Records Label Night 18 Mayıs’ta Babylon’da

Yerli bağımsız müzik sahnesinden ve yeraltı sahnesinden yükselen seslere yer veren Tamar Records’un düzenlediği Label Night 18 Mayıs’ta Babylon’da gerçekleşecek.

Trash Can Boy‘un DJ setiyle yer alacağı gecede, Apartmanlar, Yangın, Make Mama Proud ve Gramafonia sahne alacak.

İstanbul çıkışlı noise rock ve post punk grubu Apartmanlar, 2019’da karanlık ve gürültülü sound’larıyla ismini duyurmuştu. Kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini 2019’da yayınlayan Apartmanlar; ikinci albümleri “AŞKAŞKSEVGİSEVGİAŞKAŞK”ı Mart 2020’de dinleyicisiyle paylaşmıştı.

Gecede sahne alacak bir diğer isim ise 2019’un sonunda kurulan, geçtiğimiz aylarda yayınladıkları “Hepsi Bu Kadar Mı?” albümleriyle adından söz ettiren grup Yangın.

İstanbul çıkışlı stoner rock üçlüsü Make Mama Proud ise geçtiğimiz mart ayında yeni albümleri “Make Mama Proud II”yu paylaşmıştı. Ezoterizm tabanlı kurgusal bir konsept üzerine kurulan albüm, kısa bir çizgi romanı da dinleyicileriyle buluşturuyor.

Yerli bağımsız hip-hop sahnesinden Gramafonia, müziğinde direnişi ve sistemi anlatıyor. 2012 yılında yer aldığı “Diren Müzik” toplama albümdeki ‘Yeşil Sermaye’ parçasıyla İstanbul sahnesine adım adan Gramafonia; “distopik, global zaman diliminde çok sesli bir bando” olarak resmettiği çıkış albümü “Global Bando”yu geçtiğimiz mayıs ayında yayınladı.

Yeraltı sahnesinin yükselen isimlerinin sahne alacağı Tamar Records Label Night, 18 Mayıs’ta Babylon’da.

tamar records label night

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR