Ana SayfaalternatifTaylan Erdağ'dan panik atak şarkısı: "Sıkılıyorum"

Taylan Erdağ’dan panik atak şarkısı: “Sıkılıyorum”

Taylan Erdağ’ın geçtiğimiz yıl yayınladığı “Sıkılıyorum” adlı bestesi yepyeni Rakoon Remix versiyonu ile tüm dijital platformlarda yayında.

Taylan Erdağ şarkının hikayesine dair; “Bu şarkıyı panik atak geçirdiğim bir zamanda yazmıştım. Şarkının sözlerine dikkat ederek şarkıyı dinleyip ardından metroya binerseniz, insanlara baktığınızda bu sözlerin aslında o metrodaki tüm insanların haykırmak istediği sözler olduğunu hissedersiniz” diyor.

2020 bitmeden Metamorph adını verdiği albümünü yayınlamaya hazırlanan Erdağ; kasım sonuna kadar toplamda 6 single yayınlayacak.

TAYLAN ERDAĞ KİMDİR?

21 Mayıs 1989’da Erzurum’da doğdu.Babası ve annesi TRT Türk Halk Müziği ses sanatçısıdır. Müzik hayatına 5 yaşında bağlama çalarak başladı.9 yaşında piyano eğitimi almaya başladıktan sonra 1999-2000 eğitim yılında MSGSÜ Devlet konservatuvarı obua bölümünü kazandı ve 2012 de bu okuldan mezun oldu. Öğrencilik yıllarında bir çok senfoni orkestrasında obuacı olarak yer aldı. “Acı Hayat”, “Pusat”, “Dolu Dizgin Yıllar, “Alayına isyan”, “Sakarya Fırat”, “Böyle Bitmesin”, “Aramızda Kalsın” ,” Yalaza”, “Kalk Gidelim” adlı dizilerin ortak müzik prodüktörlüğünü yaptı, sesiyle ve çaldığı çeşitli enstrumanlarla bu dizilerin müziklerinde icracı olarakta yer aldı.’’ The Mystery Of The Drug Seller,Barbo,Bir yanlızlık şarkısı isimli filmlerin müziklerini yaptı ve Suma isimli filme yaptığı müziklerle 2018 yılında Moscov Indie Film Festival-Best Lenin Music Score ödülüne layık görüldü.Aynı zamanda bir çok tiyatro oyununun müziklerini bestelemiştir.Yine öğrencilik yıllarında şarkı söylemeye başlamasıyla kariyerini bu alanda çizmeye karar verdi ve 2016 yılında ilk solo albümü “Aşktandır” ve arkasından 2018 yılında “Kadınlar Adamlar” ve 2019 yılında “Sıkılıyorum” isimli iki tekli yayınladı.Kendi solo kariyerinin yanı sıra enstrümanist ve vokalist olarak birçok sanatçı ve ekiple çeşitli projelerde yer almaktadır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR