Ana SayfaHaberlerTaylor Hawkins: “Daha fazla yapamıyorum"

Taylor Hawkins: “Daha fazla yapamıyorum”

Mart ayında hayatını kaybeden Foo Fighters’ın efsanevi davulcusu Taylor Hawkins’in ölmeden kısa bir süre önce kurduğu “Daha fazla yapamıyorum” cümlesi müzisyenin ruh halini açıkça ortaya koyuyor.

Rolling Stone dergisi Foo Fighters’ın davulcusu Taylor Hawkins’in beklenmedik ölümünün ardından müzisyenin yakın çevresiyle onun kariyerini ve hayatını konu edinen bir dizi röportaj gerçekleştirdi. Verilen demeçlerin tek bir ortak noktası var: Hawkins’in kendini çok yorgun hissettiğine dair yaptığı paylaşımlar.

Pandemi sonrası artan konser temposu Hawkins’i endişelendiriyordu. Tur bu tempoda devam ederse, grubun tam zamanlı bir üyesi olarak devam edip edemeyeceğine dair kaygılarını yakın arkadaşlarıyla paylaşmıştı.

Her ne kadar uyumlu görünmeye çalışsa da her gece yüksek bir fiziksel efora dayanan yaklaşık üç saatlik konserlerden dolayı canı sıkkındı. Hawkins’in çok yakın arkadaşı olan Pearl Jam grubunun bateristi Matt Cameron konuyla ilgili olarak, Foo Fighters’ın vokalisti Dave Grohl ile dertleşiyordu ve evet, bana bunu daha fazla yapamayacağını söyledi, bunlar onun kelimeleri” açıklamasında bulundu.

Taylor Hawkins’in uzun zamandır arkadaşı olan şarkıcı Sass Jordan ise “Dürüst olmam gerekirse, onun çok yorgun olduğunu düşünüyorum. Bütün bu oyundan yorulmuştu” açıklamasında bulundu.

Ölümüyle birlikte sevenlerini derin bir üzüntüye boğan Taylor Hawkins’in bu açıklamaları kalbimizi bir kez daha acıttı. Dışarıdan parlak ve şaşaalı görünen o hayatların ardındaki karanlık gerçekleri gözler önüne seren acı verici bir örnek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR