Ana SayfaDünyadanTaylor Swift’in Folklore albümü Billboard 200 zirvesinde

Taylor Swift’in Folklore albümü Billboard 200 zirvesinde

Yeni albümü Folklore ile Taylor Swift, Billboard 200 listesinde de zirveden inmiyor. Swift’in Whitney Houston’ın rekorunu kırıp müzik tarihine geçmesi bekleniyor.

Dünyaca ünlü şarkıcı Taylor Swift, yeni stüdyo albümü Folklore ile zirveden inmiyor. 30 yaşındaki şarkıcı, albüm satışlarına göre haftalık olarak belirlenen dünyanın en önemli müzik listesi Billboard 200’de altı haftadır bir numarada.

Albüm, geçen hafta 90 bin satış yaparak, rap şarkıcısı Drake’in Views albümünün 2016’da arka arkaya 13 hafta boyunca zirvede kalmasından bu yana en çok birinci sırada yer alan albüm oldu.

Altı haftadır zirveden inmeyen ve popülaritesini koruyan Folklore albümüyle Taylor Swift’in rekor Adele ve ardından Whitney Houston’ın rekorlarını kırması bekleniyor. 2012’de hayatını kaybeden Houston, Billboard 200 listesinde 46 hafta boyunca bir numarada kalarak müzik tarihine geçerken, onu 34 hafta ile İngiliz şarkıcı Adele takip etti. Kadınlarda rekor hala Houston’ın elindeyken, genel tabloda rekor ilse 132 hafta ile Beatles’ın elinde.

taylor

Taylor Swift, Folklore albümüyle 2020’nin en fazla birinci sırada kalan şarkıcısı oldu.

Swift’in Folklore albümü, yalnızca ilk 24 saatte Spotify’da 80 milyonun üzerinde dinlenmeye ulaştı. Bu yükseliş ile birlikte kadın sanatçılar arasında en çok dinlenen albüm olma unvanını ele geçiren folklore, Apple Music’te de rekor kırdı.

Apple Music tarafında da 35 milyonu aşkın dinlemeye ulaşan albüm, platformun günlük istatistiklerini altüst etmiş durumda. Dijital baskılarının yanı sıra bir de fiziksel kopyalarının satışlarıyla dikkat çeken albüm, plak ve CD baskılarıyla 1,5 milyon satışı geçti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR