Ana SayfaHaberlerTaylor Swift'ten rekor üstüne rekor

Taylor Swift’ten rekor üstüne rekor

Taylor Swift yeni albümü “Midnights” ile rekor üstüne rekor kırıyor! Bize de onu alkışlamak düşüyor…

Taylor Swift dünyanın en çok satan albümlerine imza atmasıyla rekor kırmaya devam ediyor. 11 Grammy ödülüne sahip Swift, Yılın Albümü ödülünü üç kez kazanan tek kadın sanatçı. Bugüne kadar albümleri 114 milyonun üstünde sattı ve dijital platformlarda dinlenmesi ve video kliplerinin izlenmesi toplamda 78 milyarı aştı.

Beş albümü bir milyonun üstünde satan Swift aynı zamanda müzik tarihindeki en büyük plak satışı haftası rekorunu da elinde tutmaya devam ediyor. “Midnights” adlı 10. stüdyo albümü ise 21 Ekim’de yayınlandığı anda 14 ülkede müzik listelerinde ilk sıraya oturdu. 

10 gün içerisinde son albümü 1,5 milyonun üzerinde sattı ki bunun bir milyonu sadece albüm satışını içeriyor. Ayrıca 575 bin plak satışıyla ise 1991 yılından bu yana en çok satan isim oldu. “Midnights” albümü beş gün içerisinde en çok dinlenen albüm olmasıyla Spotify rekorunu da kırdı. Albümde yer alan ‘Anti-Hero’ şarkısı ise 10 gün içerisinde Spotify’ın Global Listesi’nde 17,39 milyon dinlenmeyle en çok dinlenen şarkı rekorunu kırdı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR