Ana SayfaalternatifTaze baba Can Bonomo'dan "Kaplan" geldi

Taze baba Can Bonomo’dan “Kaplan” geldi

17 Nisan’da baba olan ve oğlu Roman’ı kucağına alan Can Bonomo, yeni single’ı “Kaplan”ı dinleyiciyle buluşturdu. 

Can Bonomo, yeni şarkısını şöyle anlattı:

“Pandeminin üçüncü teklisi oldu bu böyle. Sahnelerde çalıp söylemek için can attığımız bir şarkı daha. Pandemi ile ilgili yazmayacağım artık. Bu var işte tabağımızda. 10 sene sonra unutulup gidecek. Çocuklar hatırlamayacaklar. Her şey daha iyi ya da daha kötü olacak diyemem ama böyle olmayacak. Dünya sürekli değişiyor.

‘Kaplan’ biraz trajik bir hikaye. Verse’te geçen sözleri belki bazılarınız ‘Parya Koma’ kitabımdaki ‘Dua Harcı’ şiirinden hatırlamışsınızdır. Aslen kitaba yazmadan önce de beste halindeydi bu sözler. Benim şiirimden ve şiirde yapmak istediğim şeylerden farklı bir üslubu vardı zaten kitapta da diğer şiirlerden bu şekilde ayrışıyordu.

Ceza ile ’Terslik Var’ diye bir şarkı yazmıştık. Ceza’ya götürmeyi düşündüğüm iki şarkıdan bir diğeri buydu. ‘Terslik Var’ın melodisinin böyle bir birlikteliğe daha fazla yakışacağını düşününce bunu kenara koymuş, dinletmekten vazgeçmiştim. Yıllar içerisinde epey gelişti ve büyüdü şarkı. Sözlerini değiştirdim, şiirinden de farklı oldu geldiği son noktada. Biraz demlenmesi gerekiyordu ve zannediyorum zamanı şimdi geldi.

Hayatımın en anlamlı ve en heyecanlı dönemlerinden birini yaşıyorum dolayısıyla şarkı aslında bugünkü ruh halimi pek tasvir etmiyor. Sanıyorum karanlık tarafımdan çıkıp gelmiş bir şarkı bu. Sözlerini ve müziğini çok seviyorum. İnsan bazen mutlu zamanında bile kendini ağlatma ihtiyacı hissediyor. Elimizdekinin değerini anlamak için ya da yaşıyor olma hissiyatımızı pekiştirmek için belki de. Bilmiyorum. Çok güzel geliyor bana bu şarkı. Umarım sizler de beğenirsiniz.

Kapağını canım, eşim (Öykü Karayel) tasarladı. Klibini can dostum Can Saban çekti. Yolu açık olsun. Umarım yakında görüşür, hep bir ağızdan söyleriz.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Can Bonomo (@canbonomo)’in paylaştığı bir gönderi

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR