Ana SayfaHaberlerTeoman’dan sonun başlangıcı: ‘Nevrozumun Zindanı’

Teoman’dan sonun başlangıcı: ‘Nevrozumun Zindanı’

Teoman’ın, Nisan 2024’te yayınlanmayı ve son albümü olacağını düşündüğü “Ben, Zargana, Deus Ex Machina”dan ilk teklisi ‘Nevrozumun Zindanı’nı yepyeni bir videoyla birlikte yayınladı.

Evet, yanlış okumadınız… Teoman müziği bir kez daha bırakma planları yapıyor. Ancak görüyoruz ki öyle sessiz sedasız değil, tam da kendine yakışır şekilde! Kariyerinin son albümü olmasını planladığı ve bir değişiklik olmazsa seneye bu zamanlarda yayınlanacak “Ben, Zargana, Deus Ex Machina”dan ilk tekli olan ‘Nevrozumun Zindanı’ görkemli bir vedanın sinyallerini veriyor.

7 dakikalık süresi ve karanlığıyla tam bir Teoman başladı olan ‘Nevrozumun Zindanı’ bugün itibarıyla dinleyicilerle buluştu. Şarkının paylaşımında sanatçı tarafından eklenen notta da belirtildiği gibi Nisan 2024 civarında ulaşabileceğimiz albümün estetiği ve içeriğine dair önemli ipuçlarını görmek mümkün. Söz konusu notta eklendiği gibi ticari kaygıları olmayan, alternatif bir albümün bizi beklediğini söyleyebiliriz:

“Böyle bir albümün, şarkı yazarlığımı noktalamak için bana uygun olacağını düşündüm. Şarkılar hazır, mayıs ayında stüdyo aşaması başlayacak. Bu tarz şarkıları sevenler için beklediklerine değecek bir albüm olması için elimden geleni yapacağım.
Sevgiler, Teoman”

Şarkının, yönetmenliğini Kemal Başbuğ’un yaptığı videosunda ise Teoman’ı grubuyla birlikte performans sergilerken görüyoruz. Siyah-beyaz estetik tercih edilen videoda kamera hareketleri ve patlayan spot ışıklarının (şarkının da aşikar etkisiyle) Nick Cave and the Bad Seeds havası verdiğini de söylemek gerek. Müzik tarihimizde yıllardır ürettiği eserlerle kendine has imzasını atmış Teoman‘ın şarkı yazarlığını bırakacak olması her ne kadar üzücü olsa da ‘Nevrozumun Zindanı’ ardından gelecek (muhtemelen!) veda albümü için fazlasıyla heyecan yaratıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR