Ana SayfarockTeoman'dan Gecenin Sonuna Yolculuk yayında

Teoman’dan Gecenin Sonuna Yolculuk yayında

Teoman, Gecenin Sonuna Yolculuk adını verdiği yeni albümünü Avrupa Müzik ve Procekts Film Müzik etiketiyle yayınladı. 

2020 yılının başında tükenmişlik sendromu yaşadığını ve artık albüm yapmayacağını söylese de, Teoman bu kararından vazgeçti ve yeni bir albümle dinleyicilerini selamladı.

Yıllar önce de müziği bıraktığını açıklayarak dinleyicilerini üzen Teoman yeni albümü hakkında Instagram hesabında şunları söyledi:

“Merhaba. Gecenin Sonuna Yolculuk benim 11. stüdyo albümüm. Uzun yıllardır dönem dönem çalıştığım Mehmet Can Ünal ve Safa Hendem ile yaklaşık 4 ayda yaptık bu albümü. Onlarla çok güzel bir birlikteliğimiz var, müzik üretimine çocuksu bir şevkle yaklaşıyoruz hepimiz. Bu albümü bir konsept albüm olarak düşündüm, albüm ruhu açısından birbiriyle iç içe 7 şarkıdan oluşuyor. Böyle albümler yapmanın oyun açısından başka türlü bir zevki oluyor. Bir hedef kitlemiz olmadığını, sadece üçümüzün zevkini yansıtacak bir albüm yapacağımızı söyledim Memo ve Safa’ya şarkıları ilk götürdüğümde.

TEOMAN BANNER

Prodüktör ben oldum, Safa düzenlemeleri, Memo kayıtları üstlendi, ama prodüksiyon çerçevesini ben çizdim, yapacaklarımızın daha önemlisi yapmayacaklarımızın sınırlarını ben belirledim. Vokal tekniğinden sözel dünyanın limitleri, kullanılacak enstrümanların seçimi ve kısıtlaması vs gibi sınırlar oldu bunlar. Safa ve Memo bana bu çerçeve içinde alternatif sundular, mikrofon seçiminden kullanılacak gitarların seçimi, kullanılmayacakların elenmesine kadar. Ben bir üst bakışla onları yönetir oldum.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR