Ana SayfarapTepki, The Maze Podcast'te Allame'yi konuk etti

Tepki, The Maze Podcast’te Allame’yi konuk etti

Türkçe rap sahnesinin en başarılı isimlerinden Tepki ve Allame, The Maze YouTube kanalında başlayan The Maze Podcast’te sohbet etti. 

Allame, kasım ayında Trabzon’a giderek 15 gün kendini kapatıp yeni bir albüm kaydedeceğinin müjdesini şu cümlelerle verdi: “Benim Nako’yla (Nakkaf) bir projem var. Trabzon’a gideceğiz, bir balıkçı damına. 15 günde güzel bir albüm yapacağız. Seni de çağıracağız. Deniz yapacağız, denizle içiçe olacağız. Kasımın başı gibi gideriz. Alacağımız görüntüler, işleyeceğimiz konular da biraz soğuk konular olacak. Kışa bayılıyorum. Kışın kendimi daha odaklı hissediyorum. Benim jenerasyondan bir çok MC de kış şartlarına uygun şarkılar yapıyor. Yaz da seviyorum ama kış insanıyım.”

BREAK DANS DA YAPTIN SEN TEPKİ! 

Podcast ayrıca eğlenceli diyaloglara da sahne oldu. Allame ve Tepki’nin break dans hakkındaki yorumlarına zaman zaman The Maze’in kreatif direktörü ve Tepki’nin eşi Asya Köksalözkan da katıldı.

Allame: Sen break dans da yaptın ya…
Tepki: Yaptım, yine yapayım mı?
Asya: Hayır ya!
Tepki: Gündüz vakti çektim kafayı. Baktım çimenlik bir alan var. Havuz kenarında takılıyorduk. Kendimi “Ben eskiden ne ters takla atardım”la şartladım. Sonra o kafayla ters takla atmaya çalıştım. Yer çekimiyle su gibi oldum. Başarısız oldu! Vücudum bir anda sıvıya dönüştü. Kilo verince Boombap’te yaptım.
Allame: Önemli olan istikrar Tep!
Tepki: Ama kafanı arabaya sokunca istikrarlı olamıyorsun! Bi 15 gün yatırıyorlar seni. Konserlerimi iptal etmedim çok seviyorum işimi. İşkoliğim ben. Müzik yapmak olunca acayip tetikleniyorum ben.
Allame: Bizim camiada böyle bir lanet var herhalde. Bu arada Beta’ya da çok geçmiş olsun. Büyük bir kaza atlattı.

ALLAME

ALLAME: “BU ÖDÜL İŞLERİ BANA ÇOK TRAŞ GELİYOR”

Tepki: Altın Kelebek’e aday olmuşsun Allame!
Allame: Sen de olmuşsun! Ya bana bu işler çok traş geliyor. O bir kriter değil bu işi yapmamızda. Tamam birileri için motivasyon olabilir ama benim için bir motivasyon değil. Mutlaka bir prestiji var ödülün, vitrinde görünürlüğünü sağlar ama tercihen çok da önemsemem.
Tepki: Hamza’nın motivasyonu beat’tir arkadaşlar.
Allame: Bence senin de motivasyonun da o. Ama sen imaj işini de iyi yapıyorsun.
Tepki: Seviyorum ya! Bir gümüşçüyü sponsor yapmıştım kendime zorla. İlk kolyemi o yapmıştı. Ona demiştim ki “Bak ilerde çok meşhur olursam işine yarar”… Konser falan yok tabii o zamanlar. 2001-2002 falandı. O kolyeyi çok uzun yıllar taktım. Sonra da update ettirdim. Taşsızdı önce sonra mıhlamacı buldum taş kaplattım. 7-8 yıl yaşadı o kolye. Ben çok laf yedim o kolye yüzünden, bana laf edenler şimdi kolye takıyor.

Podcast’in tamamını izlemek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR