Ana SayfaHaberlerTepki ve Aspova'dan "Sür" yayında

Tepki ve Aspova’dan “Sür” yayında

Tepki ve Aspova, “Sür” adını verdikleri yeni single’larının animasyon klibini yayınladı.

Sözlerini Tepki ve Aspova’nın birlikte yazdığı, prodüktörlüğünü Tvto’nun yaptığı “Sür” MOB Entertainment etiketiyle yayınlandı. İllüstrasyonları Asya Köksalözkan’a ait olan animasyon klibe Tepki hayat verdi.

TEPKİ KİMDİR?

Tepki 1987 yılında Istanbul’da doğdu. Gerçek ismi Kerem Gülsoy olan Rap sanatçısı, İstanbul Avcılar çıkışlı, 2004’teki Jöntürk’ün düzenlediği microphone control yarışmasının birincisi, The Maze (Labirent) grubunun kurucularından ve Robot yapımın ortaklarından. Ülkemizde rap’i icra edenler arasında alt yapılarıyla, Amerikan rap’ine (“Commercial rap diye adlandırılan Mtv rap’ine) en yakın işler çıkaran prodüktördür. Kendisine gelen eleştirilerede diktatör albümündeki ”İstediğin” parçasıyla cevap vermiştir. 2009 Yılında Robot Yapım etiketiyle ilk yasal albümü Bu Gece Sıcak‘ı çıkartmıştır. 2020 yılında 212 adında bir EP yayınlayan Tepki daha sonra “Rüyalar 2”, “Pervane”, “7. Gün” gibi single’lar yayınlamaya devam etti.

ASPOVA KİMDİR?

Gerçek adı Muhammed Kılıçarslan olan Aspova 1995 yılında Ankara’da doğmuştur. Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olan Aspova, kendisini söz yazarı, besteci ve prodüktör olarak nitelendirmekte. Müzik hayatına 10’lu yaşlarda başlayan bu hiphop sanatçısı, rap müziğe olan ilgisinin uzun süredir devam ettiğini söylemektedir. Bugüne dek birçok değerli sanatçı ile düet yapmıştır. 2019’un başlarında “Akbabalar”, “Of” ve “Labirent” gibi çeşitli isimlere ait tekliler yayınlayan Aspova, ilerleyen zamanlarda da yeni müzik çalışmaları yapacağını belirtiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR