Ana SayfaHaberlerThe Beatles ve The Rolling Stones bir araya geliyor!

The Beatles ve The Rolling Stones bir araya geliyor!

Müzik tarihinin en popüler iki grubu The Beatles ve The Rolling Stones, 60 yılı bulan rekabet ve dostluklarını yeni bir albüme dönüştürecek.

The Beatles’ın iki efsanesi Paul McCartney ve Ringo Starr’ın, kendileri gibi bir diğer yaşayan efsane The Rolling Stones’un yeni albümü kayıtlarına katıldığı bildirildi. Birden fazla kaynak tarafından doğrulanan iddiaya göre McCartney ve Starr, grubun Los Angeles’ta birkaç haftadır kayıt yaptığı stüdyoyu ziyaret etti. Yine aynı iddialar henüz duyurulmamış yeni Stones albümü için Paul McCartney’nin bas gitar kısımları kaydettiğini öne sürüyor.

2005 yılında yayınlanan “A Bigger Bang” albümlerinden beri yeni özgün şarkı içeren bir stüdyo albümü yayınlamamış olan The Rolling Stones’un uzun bir süredir yeni müzik kaydettiği biliniyordu. Grubun efsane davulcusu Charlie Watts’ın vefatının ardından Keith Richards, 2021 yılında Los Angeles Times’a verdiği bir röportajda “Şöyle söyleyeyim; Charlie Watts’ın son işlerini henüz dinlemediniz” açıklamasında bulunmuş ve yeni Stones şarkılarını müjdelemişti.

Prodüktörlüğünü Grammy ödüllü genç müzik yapımcısı Andrew Watt’ın üstlendiği yeni The Rolling Stones albümünün detaylarıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak albümün uluslararası yayınının Universal Music Group tarafından üstlenildiği biliniyor. Tüm dünyadan müzikseverler olarak The Beatles’ın katılacağı yeni bir The Rolling Stones albümünün ihtimalini bile düşünmek heyecanımızı yükseltirken bu haberlerin gerçeğe dönüştüğü tarihi iple çekiyoruz.

Paul McCartney ve Mick Jagger
Paul McCartney ve Mick Jagger, Euston İstasyonu’nda bir tren kompartımanında, 1967
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR