Ana SayfaHaberler"The Crown" yeni sezon heyecanı başladı

“The Crown” yeni sezon heyecanı başladı

2016’da yayınlanmaya başladığı günden beri her sezonu sabırsızlıkla beklenen “The Crown”un 5. sezonu 9 Kasım’da Netflix’te yayına girecek. 

Dizinin yeni sezonu açıkçası magazin dünyasının da bütün kameralarını Prenses Diana‘ya çevirdiği 1990’larda geçiyor. Dizi, Prenses Diana ile Prens Charles‘ın (artık Kral III. Charles) evliliklerinin sona erdiği dönem ve sonrasını odağına alıyor. Dizinin sürekli gelişen inanılmaz oyuncu kadrosunda bu sefer Diana‘ya “The Great Gatsby”nin yıldızı Elizabeth Debicki hayat veriyor. Debicki, 90’larda birçok şeyin kayıt altına alınmaya başlamasının ve 24 saatlik haber döngülerinin doğuşunun rolüne çalışırken ona pek çok içerik sunduğunu belirtti. “Diana, o zamanlar dünyanın en çok fotoğrafı çekilen insanıydı. Bir oyuncu olarak bu portalı açtığınızda, bu devasa bilgi tsunamisi size doğru geliyor. Ben de içerisinde mutlu bir şekilde yüzdüm.”

Dizide yakın zamanda hayatını kaybeden Kraliçe II. Elizabeth’in nasıl canlandırıldığına da dikkat edileceğine eminiz. Bildiğiniz üzere, Kraliçe’nin vefatının ardından “The Crown”un çekimlerine bir süre ara verilmişti. Ancak Kraliçe’nin mirasını onurlandırmak adına çekimlerine devam edilen dizide, Kraliçe II. Elizabeth’i ise Imelda Staunton canlandıracak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR