Ana SayfarockThe Dirty Duo'dan ikinci single: "Blindfold"

The Dirty Duo’dan ikinci single: “Blindfold”

İstanbullu hard rock ikilisi The Dirty Duo, şubatta yayınlamayı düşündükleri Bad Place EP’lerinin ikinci single’ları “Blindfold”u Hexe Music etiketiyle yayınladı. 

The Dirty Duo, Ali Murat Akozan (gitar/vokal) ve Akad Büke (davul/vokal)’den oluşan Istanbullu bir rock ikilisi. Kendilerini spesifik bir tarza ait olarak betimlemeseler de, zamanla dinleyicileri tarafından stoner rock, garage rock, hard rock ve punk rock gibi tarzlarda tanımlanmışlar. Çeşitli müzik tarzı ve altyapısından gelen ikili, hacimli ve kirli gitar soundu ve kuvvetli ve dinamik davul ritimleriyle kendilerine has karakteristik bir The Dirty Duo soundu yaratmayı hedefliyor.

“Blindfold”un hikayesi ise şöyle: “Çocukluğumuzdan beri hayat ve gelecek ile ilgili türlü türlü hikayeler anlatılır. Okuyup iyi okullardan mezun olduğumuz takdirde çok mutlu ve refah içinde bir hayatın bizleri beklediği söylenir. Şayet toplum tarafından konulan kurallara uyarsak, ömrümüzün sonuna kadar mutluluk içinde yaşayacağımız adeta bir göz bağı ile gözümüzün bağlanması gibi vaad edilir ve başka gerçekliğin varlığından haber verilmez. Fakat ne zaman tüm bu söylenenler yapıldıktan sonra hayata adım atılması gerektiğinde gerçekle yüzleşilir. Mutluluk ve refah vaatlerinin yerini, acı, geçim sıkıntısı ve gelecek kaygısı alır. Blindfold tam olarak bu içinde bulunduğumuz çıkmazı konu edinir. Belki de göz bağlarından ne kadar erken kurtulursak, o kadar gerçek hayatta mutluluğu yakalama şansımız artıyordur.” Thrash ve punk tarzlarından örnekler veren Blindfold, akılda kalıcı vokal melodileri de barındırıyor.

the dirty duodan ikinci single blindfold

İlk yayınları The Mirror Quest 2019 senesinin Haziran ayında dinleyiciyle buluştu. Onu takiben ikinci EP’leri Behind the Door, Ege Semercioğlu ve Gencay Kıymaz prodüktörlüğünde, Nisan 2020 tarihinde dijital platformlarda yerini aldı. Pandemi ile beraber ilk EP’ye geri dönen ikili, Ekim 2021 tarihinde ilk yayınlarının remastered versiyonu The Mirror Request’i Hexe Music etiketiyle yayınladı. Şimdi ise dördüncü EP’leri Bad Place’i Murat Genç – Mazaai prodüktörlüğünde Şubat 2022 tarihinde dinleyiciyle buluşturmayı hedefliyorlar. Bad Place’in ilk teklisi Sinner 16 Aralık 2021 tarihinde yayınlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR