Ana SayfaHaberlerKore dizisi “The Glory” Netflix’in en çok izlenen dizilerini geride bıraktı

Kore dizisi “The Glory” Netflix’in en çok izlenen dizilerini geride bıraktı

2022’nin son günlerinde tüm dünyada aynı anda yayına başlayan Kore draması “The Glory” bu hafta yayınlanan ikinci kısmıyla Netflix’in “You” ve “Luther: The Fallen Sun” gibi popüler yapımlarını geride bırakarak haftanın en çok izleneni oldu.

Netflix orijinal yapımı Kore dizisi “The Glory” tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de şu an yayında olan yapımlar arasında izleyicilerin favorisi konumuna geldi. Dizi, platformun yayınladığı en çok izlenenler listesinde 6-12 Mart haftasını, toplam 124 milyon saat izlenme süresiyle lider kapattı. Netflix’in yaptığı açıklamaya göre bu verinin “The Glory”nin yalnızca 10 Mart’ta yayına giren ikinci kısmına ait olması daha da ilgi çekici.

Aynı hafta platformdaki yayını yeni sayılabilecek içeriklerden “You” 4. Sezon ve “Luther: The Fallen Sun” gibi yapımları geride bırakan Kore dizisi, tüm dünyada çarpıcı bir etki bıraktı. Türü bakımından bir intikam gerilimi olan “The Glory” toplam 16 bölümden oluşan (şimdilik) tek sezonuyla izleyicilere soluksuz bir gerilim sundu. Song Hye-kyo’nun başrolünde yıldızlaştığı dizi, kahramanı Moon Dong-eun’un, lise zamanında uğradığı korkunç tacizin üzerinden yıllar geçtikten sonra kendisine bunu yapanlarla yüzleşmek için kurduğu iyi planlanmış intikamını konu alıyor.

Her ne kadar henüz resmi bir açıklama gelmese de dizinin final bölümünü izleyen hayranları “The Glory” 2. Sezon için umutlu. Hatta öyle ki bir şekilde dizinin bazı bölümlerinde bu ihtimali kuvvetlendirebilecek ucu açık bırakılmış hikayeler bulunduğu da söyleniyor. Netflix’in Türkiye Top 10 listesinin de zirvesinde bulunan “The Glory”nin akibetinin ne olacağı bizler için de merak konusu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR