Ana SayfaHaberler“The Last of Us” BluTV’de başlıyor

“The Last of Us” BluTV’de başlıyor

Bu yılın en beklenilen televizyon projelerinden “The Last of Us” için kavuşma vakti geldi.

Bu sene ilk yayınlanışının üzerinden 10 yıl geçen aynı adlı sevilen video oyun serisinin televizyon dizisine dönüşeceği haberi duyurulduğundan beri hayranları başta olmak üzere kamuoyunda büyük bir heyecan ve beklenti oluşmuştu. Dizinin Türkiye yayın haklarının sahibi olan BluTV bugün, “The Last of Us”ın Amerika yayınından yalnızca bir gün sonra, 16 Ocak’ta yayınlanacağını resmen duyurdu.

Günümüz medeniyetinin yerle bir olmasının 20 yıl sonrasında hayatta kalan Ellie ve Joel’un hikayesine odaklanacak yapım Amerika Birleşik Devletleri’nde HBO Max üzerinden 15 Ocak Pazar günü yayın hayatına başlayacak. Şimdiden yarattığı büyük beklentiyle yılın en iddialı televizyon işlerinden biri haline gelen “The Last of Us”ın başrollerindeyse Bella Ramsey ve Pedro Pascal’i, hikayenin ana kahramanları Ellie ve Joel olarak izleyeceğiz.

Dizinin pilot kabinindeyse 2019 yılında ortalığı kasıp kavuran mini-dizi “Chernobyl” ile adından söz ettiren Craig Mazin ve orijinal video oyun serisinin yaratıcı-yazarı Neil Druckmann yer alıyor. Yani hem oyun hayranlarının hem de “The Last of Us”la ilk kez tanışacak televizyon izleyicileri için güven bir ekibin işin arkasında olduğunu söylemek mümkün.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR