Ana SayfarapThe Nova, Avaz ve Avro'dan "Olay Yeri"

The Nova, Avaz ve Avro’dan “Olay Yeri”

Rap müziğin son yıllardaki yeni temsilcilerinden The Nova ve Avaz, Avro aranjörlüğündeki Garaj Müzik etiketiyle yayımlanacak 2 versiyonluk son çalışmaları “Olay Yeri”ni  sevenleriyle buluşturdu.

Deep house altyapılı bir rap şarkısı olan “Olay Yeri”, kitaplığımıza yenilikçi ve deneysel bir iş olarak ekleniyor.

Avro’nun yapmış olduğu altyapının üzerinde Avaz ve The Nova ikilisini anlatımsal bir vokal kullanımı ile görüyoruz.

THE NOVA KİMDİR? 

Mert Aydın Öztürk (The Nova), 10 Ocak 1996 yılında İzmir’de doğdu. Küçük yaşlarda büyük bir Michael Jackson hayranıydı ve müziğe olan ilgisini onunla keşfetti. İlkokul yıllarının sonuna doğru çokca yerli/yabancı Rap Müzik albümleri ile üreticisi olacağı müzik dalını tanıdı. Yakın arkadaşları ile “Home Records” olarak adlandırılabilecek birden çok stüdyo kurdu ve bu stüdyolarda onlarca parça üretti. Müziğin belirli kalıplara hapsedilmemesi gerektiğine inanan The Nova, perform ettiği müziği her zaman olabildiğince modern soundlarda tutmayı tercih ediyor. Müziğini her geçen gün daha geniş kitlelere duyurmanın yolunu arayan The Nova ülkenin en batısı, palmiyeler şehrinin ışıklı caddelerinden birinde milyonlar tarafından keşfedilmeyi bekliyor. The Nova şu an çalışmalarını kurucusu ve sahiplerinden biri olduğu İzmir/Karşıyaka’da NP Side stüdyosunda devam ettiriyor.

AVAZ KİMDİR?

Ege Özdengiz (Avaz) 14 Ekim 1998’de İzmir’de doğdu. Doğduğu andan itibaren aile bireyleri sayesinde rap müzik, klasik müzik, rock, klasik müzik, flamenko ve birçok farklı müzik türü ile aşinalık kazandı. İlkokul yıllarında bu tutkusu durmadı ve ilk sözlerini çok küçük yaşta yazmaya başladı. Ailesinin maddi sorunları nedeniyle ortaokulu zorluklarla atlatan sanatçı, çözümünü deneyimlerini kağıda aktararak buldu. İlk yarı profesyonel kaydını 2011 yılında kaydeden Avaz, 2012 yılında arkadaşlarıyla birlikte ilk yarı profesyonel ev stüdyosunu kurdu. Yıllarca bu yolda kendini geliştirmek için temkinli adımlar attı ve birçok müzik videosu, uzun metrajlı film ve single’da yer aldı. projeler. Dinlediği farklı sesleri kendi müziğine entegre etmeye çalışan Avaz, müziğin yenilikçi ve modern tavrını savunan projeler üretiyor. Halen kurucusu ve sahiplerinden biri olduğu NP Side stüdyosunda çalışmalarına devam etmektedir.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR