Ana SayfaDünyadanThe Weeknd'in Jim Carrey'li albümü Dawn FM yayınlandı

The Weeknd’in Jim Carrey’li albümü Dawn FM yayınlandı

Son yılların en başarılı müzisyenlerinden The Weeknd, yeni albümü Dawn FM’i bugün yayınladı.

The Weeknd’in yeni albümünde alışılmadık bir kadro var. Bu kadronun en dikkat çeken ismi ise şüphesiz oyuncu Jim Carrey. Carrey, Weeknd’in gerçek hayatta da komşusu. Quincy Jones, Lil Wayne, Oneohtrix Point Never ve Tyler, The Creator da kadrodaki diğer isimler.

The Weeknd, geçtiğimiz Ağustos ayında albümün ilk teklisi Take My Breath’i yayınlamıştı. Weeknd, bu albümde dinleyiciyi “yeni bir ses evreni”nin beklediğini söylüyor. Tanıtım videosunda ve albümün açılışında ise bir DJ (o da Jim Carrey’nin ta kendisi), dinleyiciyi 103.5 Dawn FM‘de karşılıyor ve “Çok uzun süredir karanlıktasınız. Işığa doğru yürümenin ve kaderini kollarını açarak kabullenmenin zamanı geldi” diyor.

Weeknd albümünü şu sözlerle anlatıyor:

“Albümün dinleyici gibi, öldüğünü hayal edin. Ve her zaman trafikte sıkışıp tünelin sonunda ışığa ulaşmayı beklemek gibi olacağını hayal ettiğim bu araf durumuna sıkışıp kaldığınızı… Ve siz trafiğe takılırken, arabada çalan bir radyo istasyonu var ve bir radyo sunucusu sizi ışığa yönlendiriyor ve diğer tarafa geçmenize yardımcı oluyor. Bu yüzden kutlama hissi verebilir, kasvetli gelebilir, ancak nasıl hissettirmek isterseniz, ama benim için Şafak budur.”

THE WEEKNDBANNER 1 1

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR