Ana SayfaHaberlerNick Cave belgeseli "This Much I Know To Be True" temmuzda MUBI'de

Nick Cave belgeseli “This Much I Know To Be True” temmuzda MUBI’de

Geçtiğimiz ay dünya prömiyerini yapan ve ülkemizde de İKSV galaları kapsamında gösterilen “This Much I Know To Be True”, 8 Temmuz’dan itibaren 4K kalitesinde MUBI’de.

Daha önce yine bir Nick Cave belgeseli olan “One More Time With Feeling”in yanı sıra (2016), “Killing Them Softly” (2012) ve “The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford” (2007) gibi filmlerde de imzası bulunan Andrew Dominik’in yönettiği “This Much I Know To Be True” temmuz ayında 4K kalitesinde MUBI üzerinden izlenebilecek.

Çekimleri Londra ve Brighton’da yapılan “This Much I Know To Be True”, Nick Cave ile Warren Ellis‘in son iki stüdyo albümleri “Ghosteen” ile “Carnage”dan parçaları ekrana taşırken bir yandan da ikilinin yaratıcı birlikteliklerinin perde arkasını gözler önüne seriyor. 2021 baharında, İngiltere turnelerinden hemen önce çekilen bu görüntülerde Nick Cave ile Warren Ellis kendilerine eşlik eden vokaller ve yaylı çalgılar dörtlüsüyle birlikte, albümlerde yer alan şarkıları ilk kez icra ediyorlar. Filmde ayrıca ikilinin yakın dostları ve çok uzun zamandır işbirliği yaptıkları Marianne Faithfull da yer alıyor.

Aynı zamanda, Nick Cave & The Bad Seeds‘in İKSV 50. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 21 Ağustos’ta İstanbul’da bir konser vermeye hazırlandığının da notunu düşelim.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR