Ana SayfaDünyadanThom Yorke "Creep"i yeniden yorumladı

Thom Yorke “Creep”i yeniden yorumladı

Radiohead’in solisti ve bestecisi Thom Yorke, grubun 30 yıllık en ünlü parçası “Creep”i yeniden yorumladı.

Thom Yorke belki de “Creep”ten eskisi gibi nefret etmiyor.

1992 yılında yayınlanan efsane şarkının yeni remix’i, Japon tasarımcı Jun Takahashi’nin Tokyo Moda Haftası’nda Undercover Sonbahar/Kış 2021 Kadın koleksiyonu için sergilediği “Creep Very” şovu için özel olarak yaratıldı.

Beggars/XL Recordings etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde yayınlanan “Creep (Very 2021 Rmx)”, 13 Temmuz itibariyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Yeni single’a ait kapak tasarımı da Jun Takahashi’ye ait.

RADIOHEAD “CREEP”TEN NEFRET EDİYORDU

Radiohead daha önce “Creep”ten nasıl nefret ettiklerini anlatmış hatta Thom Yorke, sürekli “Creep”i duymak isteyen hayranlarını “gerizekalı” olarak nitelendirmişti. Ekipten Johnny Greenwood, “Hayatımızın aynı dört buçuk dakikasını tekrar tekrar yaşıyor gibiydik. İnanılmaz derecede ürkütücüydü” diyerek “Creep” çalmak zorunda kaldıkları konserlerde çok sıkıntıya girdiklerini de ifade ediyordu.

Radiohead bu şarkılarını bugüne kadar konserlerinde çok az çaldı. Tıpkı Kurt Cobain’in “Smells Like Teen Spirit”ten nefret etmesi gibi, Radiohead’i yalnızca “Creep” için sevmek de “gerçek bir hayran olmamak”la eşdeğer tutuldu. Her ne kadar yıllar içinde bu nefretin dozu azalsa da, “Creep”i sevmek biraz küçümsenen bir tutum da olmadı değil.

Ve en sonunda ironi gibi, 2021’de Radiohead solisti Thom Yorke şarkısıyla tekrar barışmışa benziyor. Artık “Creep”i ne kadar sevdiğimizi gönül rahatlığıyla söyleyebilir miyiz dersiniz?

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR