Ana SayfaDünyadanTikTok 2021'in Müzik Raporu'nu yayınladı

TikTok 2021’in Müzik Raporu’nu yayınladı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından TikTok’ın 2021 raporuna göre bu yıl en çok dinlenen sanatçı Doja Cat, şarkı Masked Wolf “Astronaut in the Ocean” oldu.

TikTok, 2021 Yılı TikTok Müzik Raporu bu yıl, platformda yaklaşık 430 şarkının 1 milyar video görüntülemeyi aştığını, bunun geçen yıla göre üç kat fazla şarkı olduğunu söylüyor. Bu gruptaki en popüler şarkılardan bazıları, onları film müziği olarak kullanan videolarda yaklaşık 20 milyar görüntülenme elde etti.

TikTok’un yıllık özeti, bu şarkıların bir TikTok videosuna eklenmediğinde nasıl performans gösterdiğine dair bazı rakamlar da içeriyor. 175’in üzerinde trend olan TikTok şarkısı, Billboard Hot 100’e yükseldi. 2020’de bu rakam 50 idi.

tiktok

Platformdaki en popüler sanatçılar Megan Thee Stallion ve Doja Cat, geçen yılki liderlik tablosunu yansıtarak sırasıyla bir ve iki sıraya yerleşti. Rapçi Popp Hunna bu yıl üçüncü en popüler sanatçıydı. Bu arada Masked Wolf’un “Astronaut in the Ocean”, Maneskin’in “Beggin’” ve Popp Hunna’nın “Adderall (Corvette Corvette)” şarkıları en popüler şarkılar olarak ilk üç sırayı aldı.

MANESKIN

TikTok, tüm geçmişlere sahip hayranlar için en iyi müzik keşfi kaynağı olmaya devam etti. Platform, Olivia Rodrigo, PinkPantherress ve Måneskin gibi çeşitli sanatçıların yıldızlığa ulaşmasına yardımcı olarak, yeni nesil müzik yıldızlarının yolunu açtı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR