Ana SayfapopTolga Sünter'den solo çalışma: "Hatırat"

Tolga Sünter’den solo çalışma: “Hatırat”

Grup Vitamin solisti Tolga Sünter, solo albümünün ilk single’ı olan “Hatırat”ı dinleyicilerle buluşturdu. 

Grup Vitamin’in hep bir şekilde içinde olan ve son yıllarda grubun solistliğini üstlenen Tolga Sünter klişelerden bir klişe “Ve beklenen albüm!” başlığına kendi üslubunda şöyle yaklaşıyor: “Evet belki şu an beklemiyorsunuz ama dinlediğinizde aslında ne zamandır bu şarkıyı beklediğinizi hissedeceksiniz.”

Yıllardır süren ve Vitamin tarzından çok farklı olan solo kariyerinin ilk klibini “Hatırat” isimli şarkısına çeken sanatçı aynı zamanda şarkının söz müzik ve aranjesini yaptı.

Tolga Sünter, uzun yıllar süren 10 şarkılık albümünü bitirdiğinde henüz “Hatırat” şarkısı yoktu. O sırada girilen pandemi günleri albümün çıkışını durdururken yepyeni bir şarkıya hayat verdi. Bu zor günlerde çıkan “Hatırat” bütün ekibin beğenisini almasıyla albümün ilk klibi oldu.

Yıllardır müziğin kalbinde sahne, stüdyo, film müziği ,reklam ve dizi müziği çalışmalarıyla boy gösteren ve kendi söylemiyle “Belki de bu ülkede en çok albüm teklifi alan kişi” olan Tolga Sünter, albümünü yakında yayınlayacak.

Günümüz müziğinde , duygusuyla içimize işleyen melodilerin kaybolduğunu söyleyen sanatçının ilk solo şarkısı olan “Hatırat” ın nakarat kadar güçlü gitar melodisini Barış Bölükbaşı çalarken mix ve masteringini Soner Kıvanç yaptı. Ve klibin yönetmen koltuğunda usta yönetmen Kemal Başbuğ var.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR