Ana SayfaDünyadanTom Meighan: "Kendimi asla affetmeyeceğim"

Tom Meighan: “Kendimi asla affetmeyeceğim”

Dünyaca ünlü rock grubu Kasabian’ın eski solisti Tom Meighan, “Yaptığım şeyin sonucu kariyerimi kaybedersem, bunu kabul ederim” dedi.

Tom Meighan, kısa zaman önce evlendiği Vikki Ager’a saldırmakla suçlanmadan kısa bir süre önce Temmuz 2020’de Kasabian’la yollarını ayırmıştı. Kasabian yaptığı açıklamada, “Meighan’ın saldırı mahkumiyetine kesinlikle göz yummalarının hiçbir yolu olmadığını” ve bu nedenle “Tom’un gruptan ayrılmasını istemekten başka seçeneklerinin kalmadığını” söylemişti.

Ager ile Cornwall’a taşınan Meighan, geçen Aralık ayında olayın “bir kerelik” olduğunu ve çok içtiği için bu olayın yaşandığını açıkladı. “O gece olan her şeyden, hatırlayabildiğim her şeyden pişmanım” diye ekledi. “Bunu tasvip etmiyorum, bu korkunç.”

Meighan tüm bu olayların ardından kendi web sitesinde “Ruhunu Kontrol Et: Neden Asla Geç Değil” adında bir blog yazısı yayınladı. Meighan, “tamamen kabul edilemez” olarak tanımladığı saldırganlığından, zihinsel sağlık mücadelelerinden bahsetti. Meighan ayrıca 2000’lerin başından beri Kasabian çatısı altında saatli bir bomba gibi hissettiğini de kaleme aldı.

kasabian

“DİBE VURDUM, KENDİMİ ASLA AFFETMEYECEĞİM”

“Bir rock grubunda olmak büyük bir macera. Ama kimse duygusal olarak gerçekte neler olup bittiği hakkında konuşmuyor. Bu yaşam tarzı beni daha da kötüleştirdi. Her şeyi içki ve uyuşturucuyla bastırıyordum, hislerimi bastırıyordum. Her kırmızı bayrağı görmezden geldim. Uzun zamandır bir şeylerin yanlış olduğunu biliyordum, kafamda gerçekten yanlıştı. Ama kendimi kontrol etmedim.” 2020’nin nisan ayında dibe vurduğunu itiraf eden Meighan, “Kendimi asla affetmeyeceğim bir şey yaptım: Şimdiki karım Vikki’ye alkolle dolu bir sırada fiziksel olarak saldırdım. Bu kesinlikle kabul edilemezdi. Aslında, bunu her düşündüğümde midem bulanıyor.”

O gece tutuklanmak her şeyi değiştirdi. Yardım almak için ihtiyacım olan uyandırma çağrısıydı. Benim için olabileceği kadar kötüydü. Bana yaptıklarımı izlettiler ve iğrendim. Ama hayatımı kurtardı, bu kadar basit. O gece haklı olarak her şeyi kaybettim: evimi, işimi ve çevremdeki insanları. İşten atıldım ve dışlandım. Yaptığım şeyin sonucu kariyerimi kaybedersem, bunu kabul ederim.”

Meighan, müziğin artık “bir terapi biçimi” olduğunu ve “hayatı hakkında” şarkılar yazdığını da sözlerine ekledi. “Eğer performansa geri dönersem muhtemelen çok korkacağım, ama kafam müziğe başladığım zamanki yerine geri döndü. Müzik yeniden taze hissettiriyor ve şimdi enerjimi doğru şeylere nasıl odaklayacağımı biliyorum” yazdı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR