Ana SayfaDünyadanTravis Scott konserinde ölenlerin sayısı 9'a yükseldi

Travis Scott konserinde ölenlerin sayısı 9’a yükseldi

Travis Scott’ın Astroworld Festivali’nde izdiham nedeniyle yaralanan 1 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle can kaybı sayısının 9’a çıktığı açıklandı.

Festivalde ağır yaralanan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Bharti Shahani’nin ailesinin avukatı, Shahani’nin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Sanatçının büyüdüğü yer olan ABD’nin Texas eyaletinin Houston kentinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 50 bin ziyaretçinin yer aldığı festivalde 5 Kasım’da yerel saatle 21:40 sularında meydana gelen olayda sahne önünde yoğunlaşan kalabalık izdihama dönüşmüş ve 8 kişi ezilerek hayatını kaybederken 300’e yakın katılımcı yaralanmıştı.

travis-scott-apple-music

İTFAİYE ŞEFİ KONUŞTU: “GÖSTERİYİ DURDURMASI GEREKİRDİ” 

Olayın hemen ardından duyduğu derin üzüntüyü sosyal medya kanalıyla paylaşan Scott, olaydan etkilenenlere bir ay boyunca terapi desteği verilmesi amacıyla BetterHelp oluşumu ile koordineli hareket edeceğini, hayatını kaybeden 8 kişinin defin işlemleriyle ilgili tüm masrafları karşılayacağını ve tüm festival katılımcılarına ödedikleri bilet ücretlerinin geri iade edileceğini belirtmişti.

Konserde yaralanan bir kişi, Scott ve birlikte sahneye çıkan şarkıcı Drake’i kalabalığı kışkırtmakla suçlayarak 1 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı.

Korkunç olayla ilgili ilgili konuşan itfaiye şefi Samuel Pena, rapçi Travis Scott’ın olay sırasında gösteriyi durdurmuş olması gerektiğini söyledi. BBC’de yer alan habere göre, itfaiye şefi, “O etkinlikteki herkesin sorumluluğu vardı. Sanatçıdan diğerlerine kadar” açıklamasını yaptı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR