Ana SayfaDünyadanTravis Scott konserindeki izdihamın sebebi bulunamadı

Travis Scott konserindeki izdihamın sebebi bulunamadı

Rapçi Travis Scott, Houston’daki Astroworld Festivali’nde yaklaşık 50 bin kişilik bir kalabalığa şarkılar söylerken, yüzlerce hayran ezildi, ezildi, nefes almakta zorlandı ve en az 8 kişi öldü. Çok sayıda kişi yaralandı ve Houston polisi soruşturma başlattı.

ABD’nin Teksas eyaletinin Houston kentindeki NRG Park’ta düzenlenen Astroworld Müzik Festivali’nde geçen cuma gecesi ünlü rap şarkıcısı Travis Scott konser vermek için sahneye çıktı. Çok kalabalık olan konser sırasında izleyicilerin birbirini sahneye doğru itmesi sırasında büyük izdiham ve panik yaşandı. Yere düşenler ezilirken, aralarda sıkışanlar nefes alamadı. Olayda 8 kişi hayatını kaybetti. Kalp krizi geçiren 9 kişi hastanelere kaldırıldı. 300 kişinin de izdiham sırasında yaralandığı bildirilirken iki günlük festival iptal edildi.

travis-scott-apple-music

Scott’a yakın kaynaklar, o sırada alanda bulunan Scott’ın sevgilisi Kylie Jenner ve Kendall Jenner’ın cesetlerin arasından yürüyerek hiçbir şey olmamış gibi gizlice alanı terk ettikleri iddiasında bulundu.

Travis Scott iptal edilen konserlerin ardından ölen ve yaralananların ailelerine destekte bulunduklarını açıkladı. Twiter’dan bir açıklama yayımlayan Scott, “Dualarım yaşananlardan etkilenlerin aileleriyle. Dün gece yaşananlardan dolayı çok üzgünüm” dedi.

Çıkan izdihamın ise bir seyircinin elinde şırıngayla bir güvenlik görevlisine saldırmasıyla oluştuğu düşünülüyor. Ancak gerçekten de çıkan izdihamın sebebinin bu olup olmadığı bilinmiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR