Ana SayfarapTuğkan ve Aspova'dan ilk düet: "Ecel"

Tuğkan ve Aspova’dan ilk düet: “Ecel”

Tuğkan ve Aspova, umudu yitirmeyen bir şarkı dedikleri ilk düetleri “Ecel”i dinleyiciyle buluşturdu.

Sözleri ve bestesi ikiliye, aranjesi ise Aspova’ya ait olan parçanın mix ve mastering’i Levent Büyük tarafından Studio 18’te yapıldı. Ecel’,n video klip yönetmenliğini Murat Joker üstlendi.

Aspova, “Uzun zamandır birlikte bir şey yaratmayı düşünüyorduk. Bir gece birden aklıma bir melodi geldi ve onu hemen hazırlayıp Tuğkan’a gönderdim. Ortaya ikimizin de içine sinen, harika bir parça çıkmış oldu.” dedi.

Tuğkan ise “Ecel” ile ilgili şunları söylüyor; “Aspova ile bir yılı aşkın süredir yapıp bir türlü içimize sinmeyen üç şarkı oldu. Ecel’in altyapısını duyduktan yarım saat sonra çoktan sözümü yazmış vokal kaydımı almış, demo için göndermiştim. İlk andan itibaren ‘işte budur’ dediğimiz, edebi kısmıyla da yaşadığımız bu saçma dönemi anlatan ama melodisiyle umudunu da yitirmeyen bir şarkı oldu Ecel. Benim için de ayrı bir önemi var profesyonel müzik kariyerimin ilk düeti, tarzımın dışında ilk parçam, artık sizindir.”

Şarkıda “Belki aynı o filmdeki gibi olurdu / Geçmişimi sildirip de seni unutamasaydım” satırı da 2004 yılının ikonik filmi “Eternal Sunshine of The Spotless Mind (Sil Baştan)”a gönderme olduğunu da ekleyelim.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR