Ana SayfaakustikTuğkan'dan "Kırmızı"ya lirik video geldi

Tuğkan’dan “Kırmızı”ya lirik video geldi

Tuğkan’ın yeni single çalışması  “Kırmızı”, lyric videosu ile birlikte Kahuna Music etiketiyle YouTube ve tüm dijital platformlarda yayınlandı.

“Kırmızı” hazırlıkları hızla devam eden ve parçalarının akustik versiyonları olarak yayınlanan projenin, beşinci çalışması olarak dinleyici ile buluşuyor.

Parçaların söz ve müziği kendisine ait. Tuğkan’a akustik gitarda Furkan Karadeniz eşlik etti. Kaydı Erekli/Tunç stüdyolarında yapılan şarkının Mix ve Mastering’i Mert Kasap tarafından yapıldı.

TUĞKAN KİMDİR?

 17 Ocak 1996 tarihinde Sakarya’da doğup büyüyen Tuğkan, çocukluk yıllarından beri müzikle iç içeydi. Henüz iki yaşındayken bütün oyuncaklarını enstrümanlardan seçmeye başladı. Küçüklüğünde en sevdiği eşya evdeki kasetçalardı.

Anaokulundan itibaren eğitim hayatında katıldığı tüm tören, balo ve organizasyonlarda sahnedeydi. Daha ilkokul yıllarında il genelinde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında aldığı derecelerle yazarlık kabiliyeti de tescillendi.

Aktif olarak yaptığı futbol sporu ile çocukluğu boyunca futbolcu olma hayali kuran Tuğkan, yaşadığı bir sakatlık sonucu futbola ara vermek zorunda kaldığı günlerde evde gitar çalmayı öğrendi ve ilk bestelerini o dönem yapmaya başladı, henüz 15 yaşındaydı.

2016 yılında amatör çalışmalarını sosyal medya üzerinden paylaşmaya başladı ve 3 yıl gibi bir sürede YouTube’da 300 bine yakın aboneye sahip oldu. Müzik bilgisini genişletmek amacıyla İşletme öğretimini yarıda bıraktı, şu an öğrenimini Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sürdürüyor. Kendisine ait 80den fazla bestesi bulunan Tuğkan’ın, 2017-2019 arası toplam 4 Single ve 1 EP albümü yayınlandı. 

2019 Kasım ayında “Kaç” hazırlıkları hızla devam eden ve parçalarının akustik versiyonları olarak yayınlanacak bir dizi single’ı içeren projenin, ilki olarak Kahuna Music etiketiyle dinleyicileri ile buluştu. Aralık ayı başında aynı projeye dahil “Aylar Olmuş” single’ı yayına girerken, 27 Aralık’ta “Civciv” single YouTube’da da yayınlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR