İlk kez 1997 yılında yayınlanan ve o günden bugüne bir fenomen haline gelen animasyon serisi South Park’ın 25. sezonu 2 Şubat’ta başladı. İşte South Park’ın unutulmaz şarkıları… 

Kahramanlarının hiç büyümediği ve 25 yıldır aynı ilkokula gittiği, fenomen animasyon dizisi “South Park”ın 25’inci sezonu başladı. Eylül 2020 ve Mart 2021’de 24. sezon olarak hizmet veren iki bağımsız özel bölümü yayınlayan dizi, en son 2019’da tam bir sezon olarak yayınlanmıştı. Efsane “South Park”ta çalıp dilimize dolanan, telefonlarımıza melodi olan unutulmaz şarkıları derledik.

Kyle’s Mom A Bitch 

Elbette bir efsaneyle başlayacağız! South Park’ın kadrolu küfürbazı Eric Cartman, Kyle’ın annesi hakkında pek de hoş sözler sarf etmediği şarkısı “Kyle’s Mom A Bitch”, yani “Kyle’ın Annesi Bir Sürtük” adlı eserinde adeta şov yapıyor. Şarkının bir bölümünde Hollanda’dan Afrika’ya farklı dillerde de seslendirdiği bu muazzam eser, South Park dünyasının gelmiş geçmiş en iyi şarkılarından.

Timmy and Lords of the Underworld 

Ve unutulmaz bir rock performansı karşınızda! South Park ilkokulunun engelli elemanı Timmy, kasabanın Battle of Bands yarışmasına katılıyor. Kendi adından başka bir şey söyleyemeyen Timmy için şarkı söylemek sorun değil, zira şarkı boyunca sadece “Timmy!” diyor. Ve kalabalık coşuyor. Değme rock gruplarına taş çıkartan bir performans. Öyle ki, bu şarkıyı prestijli müzik mecrası Spin 2015 yılında “Tüm zamanların en iyi kurgusal şarkısı” seçmişti.

Fingerbang 

Boyband terörünün efil efil estiği 2000’lerde elbette Cartman, Kyle, Stan ve Kenny bu furyaya katılacaktı. “Fingerbang” adını verdikleri grupları ve isimleriyle müsemma şarkılarıyla müzik dünyasına ateş ettikleri bu performans, bakarken size de bir Backstreet Boys, bir Tokio Hotel hatta bir One Direction tadı vermedi mi? Bize verdi! Tabii bu arada, Cartman’ın keçi sakalı ve solo attığı sırada çığlık atan hayranlarına memesini gösterdiği dakikalar da ayrı bir alkışı hak ediyor.

Unkle Fucka 

Kyle’ın kardeşi Ike’ın da dahil olduğu farklı bir dünyanın ikilisi, Terence ve Philip. Onlar Kanadalı, onlar sadece Kanada’ya ait, sürekli gaz çıkartıyor ve küfür ediyorlar. Elbette bizim ekip de onlara çok gülüyor. Hatta bu şarkının prömiyerine gittikleri sinemada tüm ahali salonu terk ederken bir tek onlar kalıyor.

Chocolate Salty Balls 

South Park’ın muhteşem sesi, ABD’li soul ve funk müziği şarkıcısı Isaac Hayes’ın hayat verdiği Chef karakterinin müthiş eserlerini de pas geçemeyiz. Chef’in en ünlü şarkılarından biri “Chocolate Salty Balls”. Sözlerini ve yaptığı göndermeleri çok anlatamayacağız ama  South Park evreninin en iyi şarkılarından biri olduğunu söyleyebiliriz bu şarkının. Zira ilk yayınlandığı 1998’de İngiltere’de 1 numaraya yükselmiş ve tam 850 bin kopya satmıştı. 2008’de aramızdan ayrılan Isaac Hayes’ı da özlemle analım.

Mr. Hankey The Christmas Poo 

Elbette her yılbaşı karşımıza çıkan Mr. Hankey karakterini de es geçmeyeceğiz. Kendisine kısaca Noel kakası diyebileceğimiz Mr. Hankey’nin birbirinden benzersiz Noel şarkıları var. Bunlardan biri de Mr. Hankey The Christmas Poo. South Park’ta Mr. Hankey şarkılarını izleyen çocukların gerçekten de tuvalet eğitimi konusunda bir adım ilerde olduklarını söyleyebilir miyiz?

Fishsticks 

South Park’a bugüne kadar konuk olan çok ünlü isim var. Bunlardan biri de Kanye West! Tabii isteği dışında! 2009’da yayınlanan bu bölümde Kanye, Cartman’ın şakasını anlayamıyor ve bu şakayla bağlantılı “Gay Fish” adında bir şarkı söylüyor. Bu şarkı, Kanye’nin “Heartless”ının bir versiyonu aslında. Kanye’nin sesini taklit eden ise, bol autotune’lu Trey Parker. Kanye bu bölümden sonra “Duygularım incindi ama çok komikti” demişti.

I Am Lorde Ya Ya Ya / Push (Feeling on A Wednesday)

Stan’in babasının aslında sadece kadınlar tuvaletini daha temiz bulduğu için kadın kılığına girerek kullanması, ardından da kendini pop şarkıcısı olarak bulması esprisine dayanan ve birkaç seri süren bu bölümlerde Stan’in babası Randy kendini Lorde zannediyor. Ve sesini değiştiren bir program kullanarak “Push (Feeling on A Wednesday)” adında bir şarkı yapıyor. Bu şarkıyı aslında Sia seslendiriyor.

SOUTH PARK HAKKINDA BAZI BİLGİLER 

  • Dünyaca ünlü komedyen Jerry Seinfield bir hindiyi seslendirmeyi reddetmişti. Oysa George Clooney bir köpeği, Jay Leno da Cartman’ın kedisini seslendirmişti.
  • Bugüne kadar kendilerini seslendiren ünlüler Robert Smith, Jay Leno, Korn, Radiohead, Wing, Brad Paisley ve PewDiePie.
  • Ekibin as üyelerinden turuncu parkalı Kenny aslında sarışın. Ve bugüne kadar 80 kez öldü. (Filmleri de sayarsanız 100.)
  • Eric Cartman’ın bugüne kadarki korkunç suçlarına bir bakın: Cinayet, tecavüz, hırsızlık, kundakçılık, fuhuş, yamyamlık, soykırıma teşebbüs, adam öldürme, savaş suçları, nefret suçları, hayvan istismarı, mezar soygunu, çocuk istismarı, vandalizm, korsanlık, zimmete para geçirme, terörizm, uyuşturucu bulundurma, kaçakçılık ve silahlı soygun…
  • South Park’ın “İçinde en çok küfür edilen animasyon dizisi” kategorisinde Guinness Dünya Rekoru var!
  • Butters’ın süper kötü alter egosu Profesör Chaos, Marvel Comics’in kötü adamı Dr. Doom’dan ilham aldı.