Ana SayfaHaberlerTürk müzik tarihinde bir ilk! Aleyna Tilki, Billboard'a röportaj verdi

Türk müzik tarihinde bir ilk! Aleyna Tilki, Billboard’a röportaj verdi

Aleyna Tilki, Billboard’a verdiği röportajla çok konuşuluyor. Kim bilir belki de birileri artık onu eleştirmeyi bırakır ve ona destek olmaya başlar. 

Kimi onu hiç ciddiye almıyor, kimiyse başarıyı uluslararası düzeyde yakalayacağına çok emin. Yaptığı her hareket, giydiği her kostüm, verdiği her demeç ayrı bir olay oluyor. Evet, Aleyna Tilki‘den bahsediyoruz. Henüz 22 yaşında. Bu şöhreti kaldırabilir mi ayrı bir soru ama bir o kadar da zeki ve yaşadığı bütün baskıya rağmen doğru bildiğinden vazgeçmeden ve eleştirilere kulak asmadan kendi bildiği yolda ilerliyor. Kendisi bir ilke imza attı ve Billboard’a röportaj veren ilk Türk şarkıcı oldu.

Peki bu nasıl oldu diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Geçen yıl, Warner Music Group ona bir plak anlaşması teklif etti. Kısa bir süre sonra, Dua Lipa ve Diplo işbirliği ile ilk teklisi ‘Retrograde’i çıkardı. 2021 yılında Dillon Francis ile bir araya geldi ve şarkıları ‘Real Love’ı yayınladılar. Bu şarkı Billboard Dance Chart’a giriş yaptı ve Tilki’nin kariyerini zirveye taşıdı. Kısa süre önce de ‘Take it or Leave it’ adlı teklisini yayınlayan Aleyna Tilki, bu sonbaharda yeni şarkılarıyla sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

İşte Aleyna Tilki‘nin Billboard‘a verdiği o röportajdan bir bölüm:

Sanatçı olmak istediğinizi ne zaman anladınız?

Çocukken şarkı söylemeyi hep severdim ama bilime takıntılıydım ve büyüdüğümde laboratuvarda çalışmak istiyordum. Biraz daha büyüdükçe duygularım için bir çıkışa ihtiyacım vardı, bu yüzden her şeyi müziğe döktüm.

Müzik kariyerine başlamak isteyen kadınlara vereceğiniz tavsiye nedir?

Bedeninizi ve imajınızı koruduğunuzdan emin olun. Cesur ol ve kendi yolunda yürü. Vücudunuzu sevin ve sizin için önemli olan değerlere sadık kalın. Endüstrinin sizi şöhret için önemli olan şeylerden ödün vermeye zorlamasına izin vermeyin.

Aleyna Tilki ile ilgili bilmeniz gerekenlere buradan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR