Ana SayfaalternatifTürkçe punk'ın adresi F.Ö.K'ten "Saniyeler"

Türkçe punk’ın adresi F.Ö.K’ten “Saniyeler”

Kendi deyimleriyle “mahalle grubu” ruhuyla doğan Türkçe punk rock sahnesinin takibe değer gruplarından F.Ö.K yeni şarkıları “Saniyeler”i yayınladı.

Gitarda Deniz Bolayır, bas gitarda Doğan Demircioğlu, davulda Hakan Küçükçelebi ve vokalde Hür Kellecioğlu’ndan oluşan Türk punk rock grubu F.Ö.K, 53 saniye süren yeni şarkıları “Saniyeler”i yayınladı.

F.Ö.K.’ün Bug Müzik etiketiyle yayınlanan albümleri “Borcumuz Olsun”dan çıkan ikinci single’ları “Saniyeler”in yönetmen koltuğunda Deniz Bolayır oturuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=QMNcnf0X090

Grup kendisini şöyle anlatıyor:

“Çaldığı gibi görünen, göründüğü gibi çalan. Tezahürat kültürünü ve muhitte çektikleri gürültüyü şarkılarına taşıyan kendilerine özgü bir müzik grubu. 2016 Mart’ının sonunda bir araya gelen ve mahalle grubu ruhuyla doğan ama şöhretleri çoktan Boğaz’ın öte yanına taşan F.Ö.K’ün altyapısında Feneryolu mahallesi bulunuyor.

Şarkıları yaratma konusunda otantik oldukları kadar şarkıları icra etme biçimleri de öyle. Özetle konserlerinde deşarj garantili. Gündelik hayattan yırtmak isteyen herkese.”

F.Ö.K, KADIKÖY’ÜN BİR PARÇASI

Grubun vokalisti Hür Kellecioğlu, 2017 yılında Sanatatak’a verdikleri bir röportajda, Kadıköy’ün grup için önemini şöyle anlatmıştı:

“F.Ö.K. bir mahalle grubu, biz de Kadıköy’ün bir parçasıyız. O yüzden Kadıköy’ün çoğu yerinde duvarlarda, sahilde, ‘F.Ö.K.’ yazdığını görebilirsiniz. Mahallemiz kocaman bir şantiye, Manyak videosunda bile arada vinçler ve kamyonların selamını görüyoruz.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR