Ana SayfaHaberlerTürkçe rap'te yeni bir soluk: MDMS

Türkçe rap’te yeni bir soluk: MDMS

Yaşları 20 ile 26 arasında değişen dört yetenekli genç rap sanatçısı, MDMS ismini verdikleri gruplarının, kendi isimlerini taşıyan ve 5 şarkıdan oluşan ilk EP’lerini neovision etiketiyle yayınladı.

So Eazy (Yaz Hünkar), MG# (Mert Gücüktepe), Matto (Murat Yıldırım) ve Hasan Demir (Damion H)den oluşan MDMS, ilk EP’leriyle Türkçe rap dünyasına yeni bir soluk getiriyor. EP içinde MG#’nin seslendirdiği “RAW” ve “İşler Tertemiz”, Matto’nun seslendirdiği “Acemi” ve Damion H’nin seslendirdiği “Type R” ve “Veda” adında şarkılar bulunuyor.

Daha önce pek çok underground sahne deneyimi olan, toplama albümlerde yer alan ve amatör kayıtlar üzerinde çalışan ekip, bu albüm için spontane bir şekilde bir araya geldi. Solo olarak yaptıkları çalışmaları birbirleriyle paylaşan İzmirli ekip, nihayetinde MDMS adıyla ilk EP’lerini yayınlamaya karar verdi.

“SPONTANE GİRDİK, SONUÇLARA İNANAMADIK”

Daimon H, “Veda” parçası hakkında şunları söylüyor: “Veda, İçinde bulunduğum boşluk hissinin tanımı o oldu benim için, içselleştirdiğim bütün problemlerime sitem edasından yazdığım bi parça oldu benim için.”

Matto ise “Acemi”yi şöyle anlatıyor: “Acemi parçasını yazmaya başladığımda insanların bana verdiği tepki üzerinden gitmeye çalıştım. Yeni olduğum için tepkiliydiler, ben de bunu kullanarak birşeyler anlatmaya çalıştım.”

Albümün prodüktörü So Easy, hazırlık aşamasını şöyle anlatıyor: “İlk defa rap müzik için altyapı yapmaya çalışıyordum, arkadaşlarımın da yetenekli olduklarını düşündüğüm bir konu olduğu için spontane bir şekilde neredeyse 1 ay boyunca denemeler yaptık ve güzel bir sonuç olduğuna inandığımız bu albüm çıktı ortaya…”

MG#, “İşler Tertemiz”i MDMS olarak bir ekip haline geldikten sonra yazdığını söylüyor: “İşler Tertemiz, müziğe bakış açımızı ve mottomuzu anlatan bir şarkı oldu.”

MDMS yeni bir albüm yayınlamak için çalışmalarına devam ediyor. Grubu resmi Instagram adreslerinden takip edebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR