Ana SayfaHaberlerTürkçe rap'te yükselen bir yıldız: Janset

Türkçe rap’te yükselen bir yıldız: Janset

Türkçe rap dünyasının yeni ve başarılı isimlerinden Janset Sayar, son klibi “Acaba”yı Red Bull Warm Up kapsamında yayınladı.

Türkç rap dünyasının en yeni ve başarılı isimlerinden Janset’in ilk klibi “Acaba” 26 Ocak’ta yayınlandı. Şarkının prodüksiyonu DJ Yodha’ya ait. Klibin yönetmeni ise Emir Emiralp.

Yetenekli MC, “Bilingual” adını verdiği üç şarkılık EP’sini de 11 Gang etiketiyle yayınladı. EP’de geçen diğer şarkılar “Dilim Dilim” ve “No Nazar” ismini taşıyor.

janset 2

Janset Sayar, İngiliz hip hop dünyasının yükselen yıldızlarından biri… Bugünlerde Türkiye’de de alkışları topluyor. Anne ve babası bir dönem Türkiye’de yaşamış, Kafkasya göçmeni bir ailenin kızı olarak doğup büyüyen Janset, halen Londra’da yaşıyor. Londra sokak kültürü içinde yetişmiş bir isim.

Janset, İngiliz ve Türk kültürlerini birleştirdiği pek çok müzik çalışmasında bulunuyor. Türkçe rap dünyasından Sansar Salvo’ya birlikte yayınladığı “Sakin Bak” diye bir şarkısı var. Türkiye’den iki prodüktör, Murat Önal ve Sami ve Baha ile işbirliği yapıyor.

Janset’in Türk rap dünyası içinde sevdiği isimler ise Kadıköy Acil, İstanbul Trip, Yener Çevik, Sansar Salvo, Ezhel ve Şehinşah.

Janset, 2019’da Red Bull Müzik’e verdiği röportajda “Hayatı hep mücadele ile geçmiş insanlar olarak gettolara daha yakındık ve bu bizim bir ayrıcalığımız oldu. Hip hop kültürü temel olarak hayat mücadelesini yaşamanın ve dile getirmenin bir şeklidir ve eğer siz zaten bunun içine doğduysanız sadece adapte olursunuz” demişti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR