Ana SayfarockTürkçe rock'ın yetenekli ekibi Alternans'tan "Gölge"

Türkçe rock’ın yetenekli ekibi Alternans’tan “Gölge”

Alternans grubu, geçtiğimiz aylarda yayımladığı “Hayat” isimli çıkış şarkısının ardından “Gölge” isimli yeni şarkılarının hem orijinal hem akustik versiyonunu yayınladı.

Yeni şarkının sözü, müziği ve düzenlemesi İbrahim Değirmencioğlu, Hikmet İnci, Armağan Soybaş imzası taşıyor. 

Zamana bağlı yön ve şiddeti değişen alternatif bir akım anlamına gelen Alternans, 2003 yılında İbrahim Değirmencioğlu, Onur Asil Kılıç ve Hikmet İnci tarafından kuruldu. Kendi besteleri ve cover çalışmalar yaparak dönemin TV programlarında yer aldılar. Çeşitli mekanlarda sahne aldıktan sonra 2009 yılı katıldıkları bir müzik yarışmasında birinci, 2010 yılında katıldıkları bir müzik yarışmasında ise ikinci oldular.

2011 yılında vokal Onur Asil Kılıç’ın; Nilüfer, Zeliha Sunal gibi çeşitli sanatçıların back vokalliğini yapmaya başlamasıyla grup çalışmalarına ara verildi. 2019 yılında grup üyeleri tekrar bir araya gelerek müzik çalışmalarına başladı. 2020 yılında “Hayat” isimli şarkının klibi çekilerek tekrar dönüş için adımlar atıldı. İkinci klip “Gölge” isimli akustik şarkıya çekildi ve bu klipte gruba, Metin Boyraz (gitar) ile Uğur Bayram (klavye) dahil oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR