Ana SayfaHaberler"Türkiye'de Müzisyen Olmak" belgeseli yayında

“Türkiye’de Müzisyen Olmak” belgeseli yayında

Özellikle pandemi sürecinde ülkemizdeki müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılara odaklanan “Türkiye’de Müzisyen Olmak” adlı mini belgesel serisinin ilk bölümü olan “Ben İnsan Değil Miyim?” yayınlandı.

Günden güne zorlaşan ülke koşulları birçok sektörde olduğu gibi müzik sektörü ve sektörün emekçilerini de doğrudan etkiliyor. Kısa sürede büyük ilgi gören ve ses getiren belgesel hem sektör emekçilerinden hem de izleyicilerden büyük ilgi gördü.

Usta sanatçılardan genç müzisyenlere, enstrümanistlerden menajerlere sektörün farklı dallarından kişilere kulak kabartan ve sorunlarına çözüm arayan belgeselin ilk bölümünde Burhan Şeşen’den (MÜYORBİR Başkanı, Gündoğarken) Cahit Berkay’a (Moğollar); Ahmet Güvenç’ten (Kurtalan Ekspres) Taner Öngür’e (Moğollar) Kerem Kabadayı’dan (Mor ve Ötesi), Cenk Erdoğan’a; Balık Ayhan’dan (Romanlar ve Müzisyenler Derneği Eş Başkanı); Melek Mosso’ya; Can Ozan’dan; Madrigal’e yirmiye yakın isim yer aldı.

Sonki3dört adlı YouTube kanalında yayınlanan; Alper Erdinç, Mert Gider ve Gizem Ertürk tarafından hazırlanan 6 bölümlük mini belgesel serisinin çekimleri tüm hızıyla devam ediyor.

Belgeselin ilk bölümünü izlemek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR