Ana SayfaHaberlerTürkiye'de müzisyen olmak belgeselinin ikinci bölümü yayında

Türkiye’de müzisyen olmak belgeselinin ikinci bölümü yayında

Özellikle pandemi sürecinde ülkemizdeki müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılara odaklanan altı bölümlük mini belgesel serisinin ikinci bölümüne kadın müzisyenlerin yaşadığı sıkıntılar damgasını vurdu.

Sektörde kadın olmanın zorluklarını anlatan müzisyenler; cinsiyet eşitsizliği, kadınlara yapılan dayatmalar ve taciz gibi meseleleri cesurca tartışmaya açıyor. Bölümde yer alan konuk isimlerden bazıları: Melisa Uzunarslan, Burçin Turna (menajer), Melek Mosso, Veys Çolak, Balık Ayhan, Cahit Berkay…

Usta sanatçılardan genç müzisyenlere, enstrümanistlerden menajerlere sektörün farklı dallarından kişilere kulak veren ve sorunlarına çözüm arayan belgeselin ikinci bölümü; müzisyenlerin  mesleklerine gönül verme hikayelerine; farklı kuşaklardan sanatçıların deneyimlerine ve sektörün birlik olamama meselelerine de değiniyor.

Sonki3dört adlı YouTube kanalında yayınlanan; Alper Erdinç, Mert Gider ve Gizem Ertürk tarafından hazırlanan 6 bölümlük mini belgesel serisinin bir sonraki bölümü; klasik müzik sanatçılarından yeraltı dünyasına; rap müziğin önemli isimlerinden müzik yazarlarına kulak vererek sektörün sorunlarına çözüm aramaya devam edecek.


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR