Ana SayfaHaberlerTutsak ve Ezhel'den yeniden "Ayıkamadım"

Tutsak ve Ezhel’den yeniden “Ayıkamadım”

2015 yılında Ezhel’le birlikte kaydettikleri “Ayıkamadım” ve “Kafanda Kur” şarkılarına bu yıl yayınladığı yeni albümü “Milano”da yer veren Tutsak, albümde Deniz Tekin ve Ayaz Gang’le de işbirliği yaptı.

Rap sanatçısı Tutsak, 2017 yılında yayınladığı “Ezber Bozan” albümünün ardından bu sene yeni albümü “Milano”yu yayınladı. Albümde iki Ezhel düeti “Ayıkamadım” ve “Kafanda Kur”un yanı sıra Deniz Tekin’le birlikte kaydedilmiş olan “S.O.B.D” ve Ayaz Gang’le birlikte kaydedilen “Boca Juniors” şarkıları da yer alıyor.

Gerçek adı Alper olan Tutsak , 1991 yılında Ankara’da doğdu. Küçük yaşlarda dinlediği Grup Vitamin ve MFÖ grupları ile rap müziğe olan kulak aşinalığını oturtan Tutsak; Eminem, Ceza, Mode XL ve Cartel kasetlerini dinleyerek kendisini hip-hop kültürünün içinde buldu.

tutsak 2

İlk kayıtlarını 2003 yılında gerçekleştirdikten sonra Ankara’da çeşitli oluşumlarda yer almaya ve underground sahnelerde boy göstermeye başladı. 2008 yılında kurduğu ev stüdyosu ile profesyonel anlamda kayıtlara ve bugünün temellerini atmaya başladı. Yıllar boyunca underground olarak hazırladığı 6 albüm, sayısız single ve sahne deneyimleri yaşadı.

Sadece mikrofon başında olmayı kendi potansiyeli için yetersiz görmesi, onun başka kulvarlarda da profesyonel olmasının temellerini attı. Prodüktör kimliği ile de oldukça başarılı bir kariyere sahip olan Tutsak, gerek yeraltında gerek mainstreamde birçok isimle prodüktör ve aranjör olarak da çalıştı. Bunun yanı sıra kendi albümlerini tamamıyla kendi yapmasıyla da tanınmaya başladı.

2015 yılında Ezhel ile beraber hazırladıkları Ayıkamadım isimli çalışmasıyla büyük ses getiren Tutsak, 2016 yılında Aga B ile beraber hazırladıkları De Bil Ki isimli çalışmasıyla başarılarını pekiştirdi. Hemen sonrasında 23 Ağustos 2017 tarihinde; Ezhel, Aga B, Hidra, Kezzo ve Masta Shiva gibi isimlerin de kendisine konuk olduğu Ezber Bozan isimli ilk profesyonel albümünü çıkararak serüveninin en büyük adımını attı. Şu an çalışmalarını Ayaz Gang kollektifi ile beraber yürütmekte.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR