Ana SayfacazÜlkü Aybala'dan Jeff Buckley şarkıları

Ülkü Aybala’dan Jeff Buckley şarkıları

Özellikle caz alanında kendine has üslubuyla renk verdiği pek çok birlikte likten tanıdığımız Ülkü Aybala Sunat, Jeff Buckley’in izini sürdüğü özel bir proje ile 29 Ocak’ta touché’de.

Ülkü Aybala Sunat’ın vokalde olduğu ekipte gitarda Eylül Biçer, bas gitarda Orhan Deniz ve davulda Onur Başkurt yer alıyor. Etkinliğin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ülkü, 2000 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Spor Akademisi’nden mezun oldu. Konya’da çeşitli mekanlarda şarkı söylemeye başladı. Aynı yıllarda Konya Musiki Derneği’nde şef Yaşar Kaltakçı önderliğinde solist ve korist olarak konserlerde yer aldı. 2007 Nardis Jazz Vokal Yarışması’nda Nardis Özel Ödülü’nü ve Sibel Köse Workshop ödülünü kazanan Ülkü Aybala Sunat, 2010 yılında İstanbul’da yerleşmesiyle müzikal çalışmalarına ağırlık verdi. 2011 yılında ikincisi yapılan Kapadokya Caz Günleri’nde sahne aldı.

Eylül Biçer ile “Jeff Buckley Şarkıları”, Nilüfer Verdi “Knidost”, Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” ve Social Inclusion Band gibi farklı sanatçı ve gruplarla farklı projelerde yer alan sanatçının ilk solo albümü “Artiz Kahvesi” Kabak & Lin Records etiketiyle 2017 yılında yayınlandı. ‘Jeff Buckley Şarkıları’ndan beri müzikal ortaklıkları devam eden Eylül Biçer’in aranjör ve prodüktörlüğünü üstlendiği albümde bir Edip Cansever şiiri olan “Anısındayım” hariç tüm şarkıların söz ve müziği ikiliye ait.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR