Ana SayfaalternatifUmut Adan'dan "Güvercin Şarkısı" yayında

Umut Adan’dan “Güvercin Şarkısı” yayında

Anadolu pop/rock hareketinden ilham alan saykodelik tınılarını başarıyla bugüne taşıyan Umut Adan’ın yeni single’ı “Güvercin Şarkısı” yayınlandı.

2019 yılında çıkardığı ilk albümü Bahar ile adını Avrupa’nın bir çok ülkesinde duyurmayı başaran, müziğini ve üretimlerini uzun yıllardır İngiltere – İtalya ve Türkiye üçgeninde yürüten sanatçı Umut Adan, 2021 yılı nisan ayında çıkardığı “Eflatun Kardeşler” teklisinden sonra şimdi de dinleyicilerini “Güvercin Şarkısı” ile selamlıyor.

Bu yeni teklinin kayıtları İstanbul’da Babajim ve Grgdn müzik stüdyolarında tamamlandı. Şarkının mixini ise Kadıköy Jeremy stüdyolarından tanıdığımız Abdülkadir Çığsar yaptı. Şarkının aranje ve sound dizaynında yine Umut Adan ve Furkan Karadeniz’in isimlerini görüyoruz.

Yaşanılan tüm sıkıntılı süreçlere rağmen, kardeşlikten, paylaşmaktan, karşılıksız sevgiden bahseden, özenli ve dikkat çekici sözleriyle ön plana çıkan “Güvercin Şarkısı” etnik ve retro dokunuşlarla adeta geçmişe götürürken, son yıllarda tüm dünyayı saran Anadolu rock türünün en güzel ve en özel örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

umutadan

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR