Ana SayfaHaberlerUmut Timur'dan "Karantina" şarkısı geldi

Umut Timur’dan “Karantina” şarkısı geldi

Yener Çevik’in 40 milyon izlenmeyi geçen en popüler şarkısı “Donar”ın da prodüktörü olan Umut Timur, “Karantina” adını verdiği şarkısını yayınladı.

“Hayatını yaşa, şimdi evde sonra dışarda/ Bizi neler ayıramadı da/ Söyle neymiş karantina?” sözlerini taşıyan şarkı 10 Nisan’da tüm digital platformlarda yayınlandı. Şarkının lirik videosu 3 Nisan’da YouTube’a gelmişti.

Sanatçı 16 Nisan’da da “Zor” adını verdiği şarkısını yayınlayacak.

Umut Timur, Hollandanın Arnhem şehrinde doğup büyüdü. Müziğe gençlik yıllarında başlayan ilgisi sonucunda, şarkılar yazmaya, bestelemeye ve seslendirmeye başladı. İlerleyen yıllarda kendi plak şirketi Aye Music i kurdu ve müziğini piyasaya sürmeye başladı. Umut Timur, 2016’nin son aylarında ilk stüdyo albümü İstanbul piyasaya sürdü ve albümdeki “Okyanus” ve “Hoppa” şarkısıyla çıkış yaptı. 2018’de yayınladığı ikinci stüdyo albümü Şaheser ile büyük başarı yakaladı. Şaheser albümünden çıkan “Vermedin” single’ı, birçok ülkenin ulusal listesine giriş yaptı. Umut Timur prodüktör olarakta bir çok projede yer aldı. Yener Çevik’in 2017 yılında çıkarmış olduğu Birdenbire albümünün tamamının prodüktörlüğünü yaptı. Albümde yer alan “Donar” şarkısı YouTube’da 40 milyon tıklamayı geçti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR