İzlediğiniz bir dizinin bir bölümünde çok sevdiğiniz bir müzisyenin rol aldığını görünce heyecanlanıyor musunuz? Biz kendi adımıza cevap verelim: Eveeeeet!

Tekrarlarını bile izlerken sıkılmadığımız “How I Met Your Mother”da Britney Spears’ı görmek, arkadaşlık bağlarına hasta olduğumuz “New Girl”de Prince’le karşılaşmak bizi kesinlikle çok heyecanlandırıyor. İşte sahnelerde olmasına alışkın olduğumuz müzisyenlerin bu kez kameralar karşısındaki hallerinden derlediklerimiz…

Britney Spears – How I Met Your Mother 

Britney’nin kariyerinin en parlak dönemlerinde konuk oyuncu olduğu diziler oldukça sağlam. Pop’un Prensesi, How I Met Your Mother’ın “Ten Sessions” bölümünde, Ted’in dövmesini sildirmeye gittiği Stella Zinman’ın dermatoloji kliniğinde resepsiyonist olan Abby karakteriyle muhteşemdi. Abby, tabii ki Barney Stinson’ın da takıldığı kızlardan biriydi! Eleştirmenler tarafından performansı çok beğenilen Britney HIMYM dışında Sabrina, Glee ve Jane the Virgin’de de konuk oyuncu olarak görüldü. How I Met Your Mother’a Katy Perry de konuk oyuncu olarak katıldı. 

Lady Gaga- American Horror Story: Hotel 

Antoloji serisi olarak tanımlanan “American Horror Story”nin her sezonu, bir dizi farklı karaktere, mekâna ve “başı, ortası ve sonu” olan bir öyküye sahip olan bağımsız bir mini dizi. 2015 yılında yayınlanan beşinci sezonda Lady Gaga, kana susamış ölümsüz bir vampir olan Kontes’i canlandırdı. Acımasız, kan emici ve şeytani bir karakterdi Kontes. Lady Gaga bu rolle Altın Küre aldı. Daha sonra da “A Star is Born” filmindeki Ally karakteriyle Altın Küre aldı. 

Prince, New Girl 

2014 yılında “New Girl” dizisinin bir hayranı olan müzik ikonu Prince, bizzat dizinin başrolü Zooey Deschanel’e ulaştı ve dizide oynamak istediğini söyledi. Koskoca Prince gelmiş, kabul edilmez mi? Elbette dizinin üçüncü sezon 14. Bölümüne dahil edildi. Bu bölümde Jess ve Cece Prince’in evinde bir partiye davet ediliyor. Nick bu bölümde Jess’e onu sevdiğini söylüyor, Prince de ona yardım ediyor. Prince bu bölüm için aynı zamanda bir müzisyen olan Deschanel’le birlikte bir şarkı da yapmıştı. 2016 yılında aramızdan ayrılan Prince’li “New Girl” bölümü en çok izlenen bölüm oldu. 

 

Adam Lambert, Pretty Little Liars 

Ülkemizde de epeyce hayranı olan “Pretty Little Liars” dizisinin bir bölümüne Adam Lambert konuk olmuştu. Kendisi, Cadılar Bayramı’nda hayalet bir trende Aria karakterini canlandıran Lucy Hale’in karşısına kendisi olarak belirmiş ve iki de şarkı söylemişti. “This is a Dark Ride” adındaki bölüm, PLL’nin en sevilen bölümlerinden biri olmuştu. Küçük tatlı yalancılarımız, 2010 ve 2017 yılları boyunca tam 7 sezon boyunca gizemli olaylar silsilesi içinde bize korku dolu anlarla birlikte işte böyle tatlı sürprizler de yaptılar. 

Justin Bieber- CSI 

Biliyorsunuz Justin Bieber pek de öyle TV dizilerinde oynayan birisi değil. Ancak kendisi 2010 yılında henüz evli ve mutlu bir adam değilken, yandan taranmış ünlü saçlarıyla CSI’ın bir bölümüne konuk olmuştu. Bieber bu bölümde CSI ajanları tarafından öldürüldükten sonra intikam almak için harekete geçen seri bombacı Jason McCann rolündeydi. En sonunda da bol bol mermi yiyerek ölmüştü. Kırmızı yanaklı ve yan saçlı Justin’in ölüm sahnesini görmelisiniz. 

Demi Lovato- Grey’s Anatomy 

Ahhh kimler geldi, kimler geçti Grey’s Anatomy’den! Tıpkı “Yalan Rüzgarı” gibi senelerdir yayınlanan “Grey’s Anatomy”de bir Demi Lovato da izledik. “Shiny Happy People” adındaki bu bölümde Demi’yi iç kulağında küçük bir delik bulunan Haley rolünde gördük. Haley kendisine sürekli zarar veren bir karakterdi. Tabii ki onu kahraman doktor Alex Karev kurtardı! Kariyerine Disney Channel’da oyuncu olarak başlayan Demi Will & Grace’de de konuk olarak rol aldı.

Madonna- Will and Grace 

Ünlü dizi Will and Grace’in beşinci sezonunun yirmi birinci bölümü olan “Dolls and Dolls”a dünya starı Madonna konuk olmuştu. Madonna dizide, evliliğinin sona ermesinin ardından gerçek insanlarla bağlantı kurmaya çalışan, sonra da Karen’ın oda arkadaşı olan Liz adında bir ofis çalışanı olarak görünüyordu. Zaten oyunculuk yönü de olan ve filmlerde de oynayan Madonna kuşkusuz bu bölümde harikalar yaratmıştı. 

One Direction- iCarly 

2007’den 2012’ye kadar yayınlanan Nickelodeon’ın ünlü dizisi iCarly’e dönemin ünlü boyband’i One Direction konuk olmuştu. Tam da One Direction fırtınasının fena halde estiği dönemler yani… 1D’nin 10’uncu yılı için çekilen bölümde Harry Styles, Louis Tomlinson, Zayn Malik, Niall Horan ve Liam Payne’den oluşan dev kadroyu görmüştük. 1D bu bölümde “What Makes You Beautiful”u seslendirmişti. 

 

Chris Brown- The O.C

Henüz 2009’da kız arkadaşı olacak Rihanna’yı tekme tokat dövmeden ve tüm dünyayı kendinden nefret ettirmeden iki sene öncesinde, Chris Brown The O.C. dizisinde Will Tutt adında masum bir öğrenciyi canlandırıyordu. Yani ona sempati duymamamız için herhangi bir gerekçe yoktu! Tabii Will karakteri okul grubunun bir parçasıydı. Brown’un diziye üçüncü sezonda ölen Marissa karakterinden sonra, diziye olan ilginin azalmasıyla dahil olduğu söyleniyor. Chris Brown The O.C dışında birkaç filmde de rol aldı. 

Jennifer Lopez- Will and Grace

Aynı zamanda da bir oyuncu olan Jennifer Lopez, Will and Grace dizisine 2018 yılında konuk olarak katıldı. Dizide hem kendi dizisi Shades of Blue’daki NYPD dedektifi Harlee Santos karakteri olarak hem de bizzat kendisi olarak rol aldı. JLo’nun başrolünü üstlendiği Shades of Blue de 2016-2018 yılları arasında gösterildi. 

 

Kaynaklar: Cosmopolitan, Craveyoutv