Ana SayfaHaberlerUsta oyuncu Köksal Engür 77 yaşında hayatını kaybetti

Usta oyuncu Köksal Engür 77 yaşında hayatını kaybetti

Sahnelerin ve ekranların usta oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Köksal Engür bu sabah 77 yaşında böbrek yetmezliğine bağlı rahatsızlığı sebebiyle yaşamını yitirdi.

Çocuk yaşta TRT Ankara Radyosu’nda başlayan 67 yıllık oyunculuk kariyeri boyunca biz sevenlerine sayısız unutulmaz karakter ve performans bırakan usta oyuncu Köksal Engür ne yazık ki bu sabah aramızdan ayrıldı. Tiyatro sahneleri, sinema filmleri ve televizyon ekranlarında yer aldığı projelerle izleyiciye kendisine sevdiren Engür ayrıca Türkiye’de yayınlanan çizgi film serisinde “Red Kit”i, “SpongeBob”da Squitward’u ve Susam Sokağı serisinde Büdü karakterini seslendirerek kulağımızdan da eksik olmamıştı.

Sevilen dizi “Leyla ile Mecnun”da canlandırdığı Ak Sakallı Dede karakteri, kariyerinin son döneminde kendisiyle en çok özdeşleşen rollerinden biri olmuştu. Dizide birlikte rol aldığı oyuncu arkadaşı Cengiz Bozkurt bu sabah kendi sosyal medya hesabı üzerinden “Köksal Engür abimizi böbrek yetmezliğine bağlı komplikasyonlar sebebiyle kaybettik. Cenazesine dair açıklamayı yarın yapacağız. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağolsun.” mesajıyla acı haberi sanatçının sevenlerine duyurdu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR