Ana SayfaMüzikÜstünden yıllar geçse de unutulmayan düetler

Üstünden yıllar geçse de unutulmayan düetler

Sevdiğimiz sanatçıların bir araya gelerek ortaya koydukları birçok parça var, ancak bazıları var ki üstünden yıllar geçse de unutulmuyor. Hafızamıza kazınan 7 düeti dinleyip nostalji yapmaya ne dersiniz? 

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

maNga & Göksel – ‘Dursun Zaman’

maNga 2004 yılında müzik piyasasına öyle güçlü bir giriş yaptı ki kendi isimlerini taşıyan o albümdeki birçok şarkı Türk rock tarihinde hatırı sayılır bir yere sahip. ‘Bir Kadın Çizeceksin’ ile çıkışlarını yapmış olsalar da Göksel‘le birlikte seslendirdikleri ‘Dursun Zaman’ hala tüylerimizi diken diken yapmaya yetiyor.

Gripin & Pamela – ‘Zor Geliyor’

Gripin‘in 2007 yılında çıkardığı üçüncü stüdyo albümünde bulunan ‘Zor Geliyor’, Pamela‘nın güçlü vokaliyle birlikte Türk rock tarihindeki unutulmaz düetler arasında yerini alan bir diğer şarkı.

Badem & Özlem Tekin – ‘Kalpsiz’

Badem‘in ‘Sen Ağlama’ başta olmak üzere birçok unutulmaz parçası bulunsa da 2008 yılında çıkardıkları “S’onsuz” adlı albümlerinde Özlem Tekin ile birlikte seslendirdikleri ‘Kalpsiz’ şarkısı düet dendiğinde aklımıza ilk gelenlerden.

Teoman & Şebnem Ferah – ‘İki Yabancı’

Türk rock’ının iki efsane ismi bir araya gelir de ortaya akılda kalmayacak bir parça çıkabilir mi? 2000 yılında Teoman ve Şebnem Ferah‘ın bir araya gelerek seslendirdiği, gerek klibi gerekse sözleriyle içimize işleyen ‘İki Yabancı’ unutamadıklarımızdan.

Ceza & Sezen Aksu – ‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’

Ceza‘nın 2007 yılında çıkardığı efsane albümü “Yerli Plaka” aynı zamanda efsane bir düeti de içeriyordu. Sezen Aksu’yla birlikte seslendirdiği ve o günden beri hayat bizi ne zaman sınasa çoğumuzun fon müziği olarak seçtiği ‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’ unutulmaz düetler arasında yer alıyor. Ayrıca bu şarkı kısa bir süre sonra televizyonda yayınlanmaya başlayacak olan bir diziye de adını verdi.

Candan Erçetin & Ceza – ‘Şehir’

Candan Erçetin‘in 2004 yılında çıkardığı “Melek” albümünde ‘Meğer’ başta olmak üzere birçok unutulmaz parça var, ancak Ceza ile birlikte seslendirdiği ve İstanbul’u konu edinen ‘Şehir’in yeri apayrı: “Bu şehir insana tuzak kuruyor, bu şehir insanı uzak kılıyor, bu şehir insanı hayli yoruyor…”

Teoman & İrem Candar – ‘Bana Öyle Bakma’

Ve kapanışı Teoman‘la yapıyoruz. “Aşk ve Gurur” albümünde öyle bir düete yer verdi ki birçok filmin soundtrack’inde yer aldı, birçok kez farklı sanatçılar tarafından cover’ı yapıldı. İrem Candar‘la birlikte seslendirdiği ‘Bana Öyle Bakma’ üstünden yıllar geçmesine rağmen unutamadıklarımızdan.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR