Ana SayfaHaberlerUygun fiyatlı abonelik Spotify Plus test aşamasında

Uygun fiyatlı abonelik Spotify Plus test aşamasında

Dünyanın en popüler müzik stream servisi Spotify, uygun fiyatlı abonelik sistemini ABD’de test etmeye başladı. 

Hedeflediği abone sayısına ulaşamayan Spotify, abone sayısını artırmak için uygun fiyatlı abonelik sistemini test etmeye başladı. Spotify Plus ismindeki yeni abonelik seçeneği, ücretsiz sürümden farklı olarak sınırsız şarkı geçme ve şarkı seçme özelliği sunuyor. Spotify Plus, paralı olmasına rağmen şarkı aralarında reklam dinletiyor.

Spotify Plus, test amacıyla ABD’deki bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı. Spotify Plus için aylık 0,99 dolar (yaklaşık 8.36 TL) abonelik ücreti talep ediliyor. Spotify Premium paketi ise Türkiye’de 17.99 TL olarak ücretlendiriliyor.

Spotify Plus ile kullanıcılar dilediği şarkıyı dinleyebilecek ve listelerde dilediği kadar şarkı değiştirebilecek. Ücretsiz sürümde istediğiniz müziği dinleyemiyorsunuz ve bir saatte yalnızca 6 defa şarkı değiştirmeye izin veriyor. Reklamsız deneyim, indirme özelliği ve yüksek ses kalitesi için Premium’u tercih etmek gerekecek.

“TEST AŞAMASINDA, BU YÖNTEMDEN VAZGEÇİLEBİLİR DE”

The Verge’e konuşan bir Spotify yetkilisi, Spotify Plus özelliğinin şu an için test aşamasında olduğunu belirtti. Kullanıma sunulmadan önce Spotify Plus özelliklerinde değişiklikler yapılabileceğini veya bu abonelik seçeneğinden tamamen vazgeçilebileceğini ifade etti.

Spotify’ın ücretsiz katmanı, 2018’den beri mevcut haliyle varlığını sürdürüyor. Kullanıcıların saatte 6’dan fazla parça atlamalarına izin vermiyor ve yalnızca editoryal olarak seçilen çalma listelerinden “Haftalık Keşfet” ve “Günlük Karışım” gibi algoritmik olarak oluşturulmuş koleksiyonlara kadar değişen 15 seçkin çalma listesinden belirli parçaları seçip dinlemelerine izin veriyor. Yeni Spotify Plus aboneliği, bu kısıtlamalardan bazılarını azaltmanın nispeten ucuz bir yolu olarak sunulacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR