Ana SayfaMüzikUzaya yolculuğa hazır mısınız?

Uzaya yolculuğa hazır mısınız?

Evrenin güzelliklerine yakından şahit olduğumuz şu günlerde video kliplerine uzayı taşıyan şarkıları yeniden dinleyelim dedik.

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Geçtiğimiz günlerde James Webb uzay teleskobunun içinde yaşadığımız evrenin en net görüntülerini yakalamasıyla adeta büyülendik. Direkt kafamızda uzay temalı şarkılar çalmaya başlamışken, video kliplerini de bu tema üstünden şekillendiren müzik gruplarını ve şarkıcıları bir araya getirelim istedik.

‘I Don’t Want to Miss a Thing’ – Aerosmith

Evet, tam bir klişeyle listeye başlıyoruz ama bir gerçek var ki sizin de uzay dendiği anda kafanızda Aerosmith‘in “Armageddon” filmine damgasını vuran ‘I Don’t Want to Miss a Thing’ şarkısı çalmaya başlamıyor mu? Bizi vizyona girdiği dönem hüngür hüngür ağlatan bu filmi de yeniden hatırlayarak açılışımızı yapıyoruz.

‘Rocket Man’ – Elton John

Elton John‘un 1972 yılında yayınladığı “Honky Château” albümünde yer alan ve 2019’da vizyona girdiğinde çok konuşulan biyografi filmine de adını veren ‘Rocket Man’ şarkısının uzayı konu edinen animasyon videosunu çok seviyoruz.

‘Drag Me Down’ – One Direction

Ah One Direction, vah One Direction, Harry Styles aldı başını gitti diye söylenenler çoktur. Grubun 2015 yılında çıkardığı “Made In The A.M.” albümünde yer alan ‘Drag Me Down’ şarkısının klibinde çok şeker değiller mi?

Next Year’ – Foo Fighters

Şu an geyik yapmayı bırakıyor ve Foo Fighters‘ın önünde saygıyla eğiliyoruz. Uzay temalı klipler listesinin belki de en efsane olanı karşınızda. Grubun 1999 yılında yayınladığı “There Is Nothing Left to Lose” albümünde yer alan ‘Next Year’ın kalbimizde ayrı bir yeri var.

‘Sing for Absolution’ – Muse

Dünyamızın geldiği noktayla ilgili düşüncelerini sansürsüz bir şekilde şarkılarıyla ifade eden Muse‘un hit parçalarından ‘Sing for Absolution’ uzay temasını klibine taşıyanlardan.

‘E.T.’ – Katy Perry ft. Kanye West

Katy Perry‘nin 2010 yılında çıkardığı “Teenage Dream” albümünde Kanye West ile birlikte seslendirdiği ve o yıl MTV Video Müzik Ödülleri‘nde en iyi işbirliği ödülünü de almaya hak kazanan şarkısı ‘E.T.’ uzay temalı fantastik klibiyle aklımıza kazınanlardan.

‘We Are All Made of Stars’ – Moby

‘We Are All Made of Stars’ ile Moby bizleri uzaya götürmese de şehir hayatında astronot kıyafeti ile gezdiği bu klibi bütün maceracı ruhlu hayalperestlere gitsin.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR