Ana SayfaHaberlerUZI, "Makina"yla YouTube'da 2 milyon izlenmeye ulaştı

UZI, “Makina”yla YouTube’da 2 milyon izlenmeye ulaştı

Türkçe rap müziğin en yetenekli isimlerinden Uzi, son şarkısı “Makina” ile YouTube’da 2 milyon izlenmeye, Spotify’da 4 milyon dinlenmeye ulaştı.

Gerçek adı Utku Yalçınkaya olan Uzi, 1998 doğumlu.

1999 depreminde Utku 1 yaşındadır. Olası bir İstanbul depreminde en riskli ilçe seçilen Güngören’de dünyaya gelen Utku 8 yaşında Hiphop dinlemeye başlar. Siren sesleri ve mahalle çatışmaları arasında büyür. Saygı duyulan kişiye Abi, polise Amca demeyi küçük yaşta öğrenir. Geleneksel kurallarla değil mahalle codex’i ile yetişir. Güngören’in arka sokaklarında Zeki Müren değil, NWA, 2PAC ve Dr. dre tınıları arasında büyür. Arabesk, Halk müziği ve HipHop’un harmanlandığı bir ortamda hayata tutunmaya çalışır ve 2016 yılında Lil Murda ile tanışır. İkisinin de ortak noktası olan HipHop onların daha sonra GNG altında birleşmesini ve RAP yapmasını sağlar. GNG ikilisi olarak ilk Albümleri olan Output Nr. 1’i M.O.B Entertainment etiketi ile yayınlanır. İkili 2019’da çalışmalarını solo olarak yapmaya karar verirler ve UZİ M.O.B Entertainment etiketi ile birinci solo albümü olan FAVELA yayınlanır. Altı eserden oluşan Favela albümünün Video klibi Cuba’nın Havanna şehrinde çekilmiştir.

“Düş Yakamdan”, “Paranoya”, “Replika”, “Hızlı Sokaklar” gibi şarkılarıyla tanınan Uzi, son olarak Ekofresh, Killa Hakan, Motive ve Hayki’yle birlikte “Turkish Nightmare” şarkısına da konuk oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR